Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

4 / 8
Copyright @Viva! nr 5 z dnia 3 marca 2011 r.

– Ostatnio przeczytałam takie zdanie: „Z wiekiem człowiek uczy się polegać wyłącznie na sobie”. Paradoksalnie, Ty od tego zaczęłaś swoje dorosłe życie w wieku 15 lat.
Anja Rubik: Wyjechałam wtedy do Paryża i byłam kompletnie sama. Ludzie, którzy mnie otaczali w szkole czy w agencji modelek, byli z innego świata. To właśnie tam wybudowałam taką ścianę wokół siebie, żeby przetrwać. Wiesz, że z tamtych czasów mam tylko jednego przyjaciela? Znamy się 16 lat, ja wiem o nim wszystko, a on o mnie wystarczająco dużo, żeby mnie rozumieć. Przez lata nie miałam nikogo innego. Dopiero teraz, od dwóch, trzech lat, mam przyjaciółki, uczę się budować z nimi bliskość, przestaję się tego bać.

 

– Zaskoczyłaś mnie. To jest poruszające wyznanie.
Anja Rubik:
Sądzę, że w tym biznesie jest bardzo ciężko dorastać. Masz 14–15 lat, każda osoba, którą napotykasz na swojej drodze do kariery, mówi ci, jaka powinnaś być, jak się powinnaś zachowywać, jak wyglądać, co mówić, w co się ubierać, co jeść… To są zazwyczaj całkowicie sprzeczne opinie. I oczywiście, każda z tych osób jest przekonana, że to ona ma rację. A ty jesteś nastolatką, która dorasta, marzysz, żeby zrobić karierę i chcesz dogodzić tym ludziom, którzy cię na co dzień otaczają, a jednocześnie desperacko usiłujesz pozostać sobą. Naprawdę można się w tym wszystkim pogubić. Dopiero z wiekiem nabierasz pewności siebie. Ja teraz znam siebie o wiele lepiej. Wiem, co lubię, czego nie. W czym jestem dobra, w czym nie. To mi daje spokój. Bardziej sobie ufam.

 

Polecamy: Pięć zmysłów Anji Rubik. "Albo wulgarność, albo pruderia. Ja chcę dawać zmysłowość"

 

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.