16 sierpnia 2016 20:15
1/10
Agnieszka Maciąg
Copyright @Robert Wolański/Sony A7R
1/10

Tatry, Bieszczady, Sudety od lat dostarczają inspiracji poetom i artystom. Wielokrotnie natchnęły też nas! Pamiętacie sesje z VIVY!, które odbyły się w górach? Zaprosiliśmy tam miłośników polskich krajobrazów, takich jak Agnieszka Maciąg (powyżej: na zdjęciu z sierpnia 2014 roku) czy Tomasz Karolak, który zdecydował się nawet pozować z owcą, oraz gwiazdy, które w górach mieszkają.

 

Stanisław Karpiel-Bułecka pochodzi z Zakopanego i czuje się stuprocentowym góralem. Spytany przez dziennikarkę VIVY! w 2011 roku, czy pasał owieczki na halach odpowiada: „Nigdy, my górale nowocześni. Ale jakby mi postawili takie zadanie, tobym dał radę”.

 

Być góralem to według niego:
Stanisław Karpiel-Bułecka: ...mieć charakter i temperament. Kochać góry, góralską muzykę i tradycję – to wszystko jest w nas, góralach, bardzo silnie zakorzenione.

 

Rodowitymi góralami są też bracia Golec ze słynnej Golec uOrkiestra. Góry są ich wielką miłością, tak jak muzyka. Założyli nawet fundację, w której uczą dzieci gry na tradycyjnych instrumentach. O swojej działalności opowiedzieli w wywiadzie z 2013 roku.
Paweł: W czterech gminach w naszej okolicy uczymy dzieciaki góralskiej muzyki. Kupiliśmy instrumenty, dogadaliśmy się z gminami, które dokładają się do kosztów. W tej chwili 160 dzieci uczy się grać na skrzypcach, basach i heligonce.
Łukasz: Muzyka góralska, tradycje góralskie to piękne wartości, w których zostaliśmy wychowani. Chcemy przekazać je dalej. Edukacja regionalna w większości szkół jest fikcją. Złości nas to i smuci. Węgry, Czechy, Słowacja, Dania wprowadziły na wyższe uczelnie muzyczne kierunek folklor. Dlatego powtarzamy naszym uczniom, żeby byli dumni, że grają na heligonce lub dudach. Bo potrafią coś, czego nie umie nikt z ich rówieśników.

 

Od gór, wolicie jeziora? Polecamy też: Mazury to cud natury! Które gwiazdy kochają je najbardziej? Mazurskie sesje VIVY!

2/10
Tomasz Karolak
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
2/10

Tomasz Karolak, VIVA! sierpień 2009. Sesja z aktorem odbyła się w malowniczych Tatrach.

 

Polecamy: Viola Kołakowska i Tomasz Karolak - Wszystko dla Lenki

3/10
Tomasz Karolak
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
3/10

Tomasz Karolak, VIVA! sierpień 2009. Sesja z aktorem odbyła się w malowniczych Tatrach.

 

Polecamy: Doda z pudlem, Kinga Rusin przytula się do geparda, Tomasz Karolak niesie owcę. Mamy to na zdjęciach

4/10
Golec uOrkiestra
Copyright @Olga Majrowska
4/10

Paweł i Łukasz Golcowie z żonami, VIVA! listopad 2013. Sesja z braćmi odbyła się w słynnej zakopiańskiej willi „Pod Jedlami”, wybudowanej w 19. wieku według projektu Stanisława Witkiewicza - ojca Witkacego.

 

Polecamy: Łączy ich niezwykła więź i słabość do blondynek. Podwójne urodziny braci Golców

5/10
Stanisław Karpiel-Bułecka
Copyright @Jacek Poremba
5/10

Stanisław Karpiel-Bułecka, VIVA! wrzesień 2011. Sesja odbyła się w miejscowości Czerwienne pod Zakopanem, nazwanej tak ze względu na malownicze zachody słońca. W tle widać Kasprowy Wierch.

 

Polecamy: Edyta Górniak, Maciej Dowbor, Tamara Arciuch pozowali, a VIVA! stała za sterem! Sesje na jachtach

6/10
Stanisław Karpiel-Bułecka
Copyright @Jacek Poremba
6/10

Stanisław Karpiel-Bułecka, VIVA! wrzesień 2011

 

Polecamy: Kazadi, Mensah, Terazzino, Piróg i Egurrola. Razem z Vivą! gwiazdy wracają do swoich korzeni

7/10
Agnieszka Maciąg
Copyright @Robert Wolański/Sony A7R
7/10

Agnieszka Maciąg, VIVA! sierpień 2014. Sesja z Agnieszką odbyła się w Górach Złotych w otulinie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

 

Polecamy: Joga z Agnieszką Maciąg. Część pierwsza: uczymy się prawidłowo oddychać WIDEO

8/10
Andrzej Sołtysik, "Viva!" grudzień 2015
Copyright @Robert Wolański / Sony A7R
8/10

Andrzej Sołtysik, "Viva!" grudzień 2015. Sesja powstała w miejscowości Sienna w Sudetach Wschodnich przy Masywie Śnieżnika. 

 

Polecamy: Andrzej Sołtysik o swoim upadku i odrodzeniu: "Narodził się nowy człowiek, nie tylko ten mały"

9/10
Andrzej Sołtysik, "Viva!" grudzień 2015
Copyright @Robert Wolański / Sony A7R
9/10
10/10
Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiek
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF Photo
10/10

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Viva! październik 2008. Para zdecydowała się na ślubną sesję w pięknej Dolinie Pięciu Stawów w Tatrach.

 

Polecamy: Gwiazdy w sukniach ślubnych od polskich projektantów na sesjach do VIVY!. Zobaczcie jak wyglądały!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.