Doda, VIVA! listopad 2016, main topic
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Polski rząd będzie miał problemy przez Dodę?! Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu bada sprawę polskiej artystki

Damian Duda 8 października 2017 13:15
Doda, VIVA! listopad 2016, main topic
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

 

Doda wie, jak poruszyć opinię publiczną. Europejski Trybunał Praw Człowiek w Strasburgu bada sprawę polskiej artystki. Czy polski rząd naruszył prawo do wolności opinii, skazując wokalistkę na karę 5 tys. złotych? 

 

Przeczytaj też: Doda właśnie kończy 33 lata. Od 18 lat jest na scenie. Zobacz, jak zmieniała się w tym czasie

Doda złożyła skargę na polski rząd

Artystka została skazana za obrazę uczuć religijnych, kiedy nazwała autorów Biblii „naprutych winem i palących jakieś zioła’’. We wrześniu 2017 r. Trybunał zapytał polski rząd, czy w sprawie Dody doszło do naruszenia wolności opinii, gdyż art. 10. konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności głosi, że „każdy ma prawo do wyrażania opinii’’. W 2010 r. o obrazę uczuć religijnych oskarżyli artystkę  szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak oraz senator PiS Stanisław Kogut.

 

Doda w tym samym wywiadzie, w którym wypowiedziała się na temat autorów Pisma Świętego, stwierdziła, że bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię. „Niezrozumiały jest fakt, że władza publiczna ustanawia silniejszą ochronę wolności osób wierzących niż niewierzących’’, powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą’’ mecenas Łukasz Chojnika, który odniósł się do wyroku, którym skazano Dodę.

 

Doda
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

 

Doda
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

 

Przeczytaj też: Doda zaśpiewała w Opolu największy hit Maryli Rodowicz i... skradła jej show! VIDEO

 

TAGI #Doda

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.