KRÓLEWSKIE ŚLUBY

Już jutro ślub księżniczki Eugenii! Wiemy, jak wygląda pamiątkowa zastawa porcelany!

Co symbolizują namalowane na niej rośliny?

Gabriela Łaskowska 11 października 2018 20:32
ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS

Ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka już jutro! Z tej okazji zostanie wypuszczona oficjalna pamiątkowa porcelana z inicjałami królewskiej pary.

Ślubna zastawa porcelanowa księżniczki Eugenii

Zestaw zawiera podkładkę pod szklankę (20 funtów), miniaturową filiżankę do herbaty ze spodkiem (25 funtów), pudełko na jedzenie (29 funtów) i kubek (39 funtów), który wyglądem bardzo przypomina ten weselny.

Podobnie jak w przypadku błękitnego zestawu, wypuszczonego w maju przed ślubem księcia Harrego i Meghan Markle, każdy element zastawy posiada złoty monogram księżniczki z koroną i splecione inicjały pary.

Co symbolizują namalowane na niej rośliny?

Porcelana została ozdobiona namalowaną girlandą z bluszczu, która symbolizuje dom pary, Ivy Cottage, znajdujący się na terenie Pałacu Kensington. Między liśćmi pojawiają się kwiaty dzikich dzwoneczków, niezapominajek, a także białej róży Yorku - jest to prawdopodobnie okazanie hołdu dla ojca Eugenii, księcia Andrzeja, który jest księciem Yorku.

Ręcznie malowana porcelana została wykonana 25-letnią techniką garncarską w Stoke-on-Trent. Pamiątki można kupić online na stronie royalcollectionshop.co.uk i w wybranych sklepach stacjonarnych Royal Collection Trust od jutra, 12 października. Zyski z jej sprzedaży trafią do The Royal Collection Trust - organizacji charytatywnej.

Ślub księżniczki Eugenii już w najbliższy piątek. Bądźcie z nami w tym specjalnym dla królewskiej rodziny dniu! Cały przebieg ceremonii będziemy relacjonować specjalnie dla was. Zaczynamy o 11.15!  

ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS

ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Mołek o pięknym, ale i trudnym macierzyństwie, a także Katarzyna Grochola z mężem o swoim tajnym ślubie…