ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŚLUBY

Już jutro ślub księżniczki Eugenii! Wiemy, jak wygląda pamiątkowa zastawa porcelany!

Co symbolizują namalowane na niej rośliny?

Gabriela Łaskowska 11 października 2018 20:32
ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS

Ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka już jutro! Z tej okazji zostanie wypuszczona oficjalna pamiątkowa porcelana z inicjałami królewskiej pary.

Ślubna zastawa porcelanowa księżniczki Eugenii

Zestaw zawiera podkładkę pod szklankę (20 funtów), miniaturową filiżankę do herbaty ze spodkiem (25 funtów), pudełko na jedzenie (29 funtów) i kubek (39 funtów), który wyglądem bardzo przypomina ten weselny.

Podobnie jak w przypadku błękitnego zestawu, wypuszczonego w maju przed ślubem księcia Harrego i Meghan Markle, każdy element zastawy posiada złoty monogram księżniczki z koroną i splecione inicjały pary.

Co symbolizują namalowane na niej rośliny?

Porcelana została ozdobiona namalowaną girlandą z bluszczu, która symbolizuje dom pary, Ivy Cottage, znajdujący się na terenie Pałacu Kensington. Między liśćmi pojawiają się kwiaty dzikich dzwoneczków, niezapominajek, a także białej róży Yorku - jest to prawdopodobnie okazanie hołdu dla ojca Eugenii, księcia Andrzeja, który jest księciem Yorku.

Ręcznie malowana porcelana została wykonana 25-letnią techniką garncarską w Stoke-on-Trent. Pamiątki można kupić online na stronie royalcollectionshop.co.uk i w wybranych sklepach stacjonarnych Royal Collection Trust od jutra, 12 października. Zyski z jej sprzedaży trafią do The Royal Collection Trust - organizacji charytatywnej.

Ślub księżniczki Eugenii już w najbliższy piątek. Bądźcie z nami w tym specjalnym dla królewskiej rodziny dniu! Cały przebieg ceremonii będziemy relacjonować specjalnie dla was. Zaczynamy o 11.15!  

ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS

ślub Eugenii zastawa porcelanowa
Fot. EAST NEWS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?