Agnieszka Wosińska, Klan, co dziś robi?
Fot. Mikulski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Zyskała popularność rolą w Klanie. Tak dziś wygląda życie Agnieszki Wosińskiej

Co słychać u serialowej Doroty Lubicz?

Olga Figaszewska 1 kwietnia 2022 14:01
Agnieszka Wosińska, Klan, co dziś robi?
Fot. Mikulski/AKPA

Agnieszka Wosińska dla wielu wciąż pozostaje serialową siostrą Dorotą Lubicz. Rola w Klanie przyniosła jej ogromną sympatię widzów. Aktorka od ponad 10 lat nie pojawia się w już w popularnej telenoweli. Na jej koncie znajduje się wiele interesujących kreacji. Jak dziś wygląda i co robi Agnieszka Wosińska?

Agnieszka Wosińska – kariera

Agnieszka Wosińska urodziła się 12 września 1968 roku w Warszawie. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Swoją karierę aktorską związała z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Na dużym ekranie debiutowała w 1991 roku w filmie Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów Odjazd. Potem pojawiła się w Dwóch księżycach, Czterdziestolatku. 20 lat później czy Łóżku Wierszynina.

Chociaż na swoim koncie ma szereg ról teatralnych i filmowych, to dla wielu widzów wciąż pozostanie Dorotą Lubicz z kultowego serialu Klan. Aktorka wcielała się w postać zakonnicy, córki Marii i Władysława Lubiczów. W telenoweli pojawiała się od 1997 do 2011 roku. Zyskała ogromną popularność, rozpoznawalność i sympatię fanów.

Agnieszka Wosińska występowała później w produkcjach: Na dobre i na złe, Kryminalni, Pensjonat pod Różą, Magda M, Belfer 2, Nigdy nie mów nigdy, Apetyt na Życie, Prosto w Serce, Moje córki krowy, Ojciec Mateusz, Za marzenia, Zabawa zabawa, Diagnoza, Wojenne dziewczyny, Maryjki, Szadź 2 czy Komisarz Mama. Jest wspaniałą artystką! Posiada także ogromny talent wokalny.

Zobacz też: Adrianna Biedrzyńska: wielki talent, który przesłoniły skandale. Życie prywatne aktorki obfitowało w bardzo trudne momenty

Agnieszka Wosińska, Kazimiera Utrata, Klan
Fot. Niemiec/AKPA

Agnieszka Wosińska, Kazimiera Utrata, Klan

Agnieszka Wosińska, 2006
Fot. Mikulski/AKPA

Agnieszka Wosińska, 2006 rok

Agnieszka Wosińska - prywatnie

Aktorka zachwyca w kolejnych produkcjach, ale oprócz pracy, najważniejsza jest dla niej rodzina. Agnieszka Wosińska w 2007 roku została mamą, a na świecie pojawił się jej syn, Mateusz. „To nie do końca my decydujemy o tym, kiedy będziemy mieć dziecko, ale byłam gotowa. Kiedyś myślałam, że to wszystko jest proste – rodzisz, karmisz, dziecko idzie do szkoły… Teraz wiem, że macierzyństwo jest trudne, wymaga poświęceń. I dlatego strasznie się wyczuliłam na wszystkie debaty publiczne na ten temat. Buntuję się przeciwko przysłowiowemu wkładaniu kobietom dziecka w brzuch”, mówiła w jednym z wywiadów, oczekując narodzin syna.

Podkreślała, że w jej życiu wszystko diametralnie się zmieniło. „Dokonała się we mnie pewna przemiana. Ciąża leczy przede wszystkim z egoizmu. Nagle przestajesz zajmować się tylko sobą, bo twoje życie i twoje ciało podporządkowane są dziecku. Oczywiście na początku toczyłam wewnętrzną walkę. Odzywało się moje, odsunięte na boczny tor ego i mówiło: „A ja? A ja?” Jeszcze dziś, w ostatnim już miesiącu ciąży, potrafi poderwać się z okrzykiem: „Ludzie! Zwróćcie na mnie uwagę, nie tylko na ten brzuch!”, ale potem zwiesza głowę i oddaje pole. Z pełną akceptacją”, zwierzała się Agnieszce Prokopowicz w 2007 roku.

Agnieszka Wosińska, 2019
Fot. VIPHOTO/East News

Agnieszka Wosińska, 2019

Niestety w ostatnim czasie aktorka przeżyła ogromną tragedię. W 2020 roku gwiazda pożegnała męża, największą miłość jej życia, Pawła Rozwadowskiego. Ukochany Agnieszki Wosińskiej był muzykiem. Odszedł przegrywając walkę z chorobą. Dla bliskich to potworny cios...

„Cóż planowaliśmy wspólną jesień życia, a dane nam było tylko szczęśliwe babie lato. Choroba zaatakowała z ukrycia. Pomyślcie o nim ciepło. Czuję, że Paweł jeszcze tutaj jest”, mówiła. Aktorka nie może pogodzić się z jego stratą. Ukochany był jej największą miłością, przyjacielem, powiernikiem...

„Z całego serca pragnęłabym przeżyć jeszcze raz te 284 dni, gdy mogłam być blisko Pawła. Wspominam naszego zeszłorocznego Sylwestra. Wiem, że nigdy miłość nie umiera, a śmierć nie ma nic do gadania!”, mówiła w Rewii. 

Źródło: Party.pl ,JastrząbPost, Rewia

Sprawdź też: Tragiczna śmierć ojca, strata ukochanej żony i choroba. Los nie szczędził ciosów Jerzemu Treli

Agnieszka Wosińska na planie serialu Bodo, 2015
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Agnieszka Wosińska na planie serialu Bodo, 2015 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.