Martyna Wojciechowska cztery razy cudem uniknęła śmierci
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
Z ŻYCIA GWIAZD

Martyna Wojciechowska w młodości cztery razy cudem uniknęła śmierci!

Poruszające wyznanie podróżniczki o wypadku i samotności

Konrad Szczęsny 7 marca 2018 11:55
Martyna Wojciechowska cztery razy cudem uniknęła śmierci
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Próba gwałtu, śmierć przyjaciela, złamany kręgosłup - Martynę Wojciechowską spotkało wiele niewyobrażalnie trudnych dla zwykłego człowieka sytuacji. Podróżniczka od zawsze słynęła z zamiłowania do adrenaliny i ekstremalnych przygód, jednak mało kto wiedział, że już w dzieciństwie przeżyła sytuacje mrożące w krew w żyłach, które dla jej rodziców były prawdziwą traumą...

Dzieciństwo Martyny Wojciechowskiej: upadek ze schodów

Martyna Wojciechowska już w wieku dziewięciu lat cudem uniknęła śmierci. Wówczas przyszła podróżniczka biegała po domu w zbyt dużych kapciach, przez co poślizgnęła się i tyłem głowy uderzyła o schody. Straciła przytomność, zsiniała. Jej mama była pewna, że nie żyje. Jednak kilkuletniej Marcie (bo tak naprawdę ma na imię gwiazda) udało się wyjść z opresji obronną ręką...

Dzieciństwo Martyny Wojciechowskiej: porażenie prądem

Dwa lata później, gdy Martyna Wojciechowska miała 11 lat, doznała natomiast poważnego porażenia prądem.

„Suszyłam sobie włosy w wannie. »Weszłam w obieg« i solidnie mnie wytrzepało. Na szczęście strzeliły korki”, mówiła w jednym z wywiadów podróżniczka.

Młodość Martyny Wojciechowskiej: wybuch motorówki

W nastoletnim już wieku wraz z rodzicami wyjechała na wakacje na Mazury. W trakcie na pozór beztroskiego wypoczynku doszło do tragicznego wypadku… Na oczach rodziców motorówka, na której przebywała ich ukochana córka, wybuchła. Skutki tego wypadku były opłakane: Martyna Wojciechowska straciła wszystkie włosy i rzęsy, miała poparzoną prawą stronę ciała i poranioną nogę. Jednak i tym razem udało jej się uniknąć śmierci.

Młodość Martyny Wojciechowskiej: złamanie kręgosłupa

Okazało się, że to dopiero początek traumatycznych i niebezpiecznych zdarzeń w życiu przyszłej gwiazdy TVN. Martyna Wojciechowska również w wieku nastoletnim cudem uniknęła śmierci.

„Odcinek szyjny kręgosłupa złamałam w Karpaczu na przełomie liceum i studiów. Założyłam się z chłopakami, kto najszybciej zjedzie z oblodzonej ścianki przy zerowej widoczności”, zdradziła kiedyś w wywiadzie.

Dorosłość Martyny Wojciechowskiej: próba gwałtu

Najgorsze przyszło jednak w trakcie obozu surwiwalowego na Korsyce. Gdy poznała tam mężczyzn z Legii Cudzoziemskiej, chciała dowiedzieć się, jak wygląda ich służba. Nie podejrzewała jednak, że rozmowa z jednym z legionistów przerodzi się w... próbę gwałtu!

„Niestety, znalazłam się z nim w sytuacji sam na sam, co omal nie skończyło się, no wiecie... W zasadzie gwałtem, bo dla zdeprawowanego człowieka, który spędził życie na wojnie, słowo "nie" po prostu nie istnieje. Gdyby nie moje negocjacje, nie wiem, jak by się to skończyło. To był zimny prysznic”, opowiadała w jednym z wywiadów.

Dorosłość Martyny Wojciechowskiej: walka z rakiem, dramatyczne wyznanie jej mamy

Po maturze wykryto u niej nowotwór. Dopiero drugi zabieg, który przeprowadzono, przyniósł pożądane rezultaty i raka udało się spacyfikować. Dla jej mamy wszystkie te przygody były koszmarem. Jak wyznała w jednym z wywiadów, drżała wówczas o życie córki:

„Moje dziecko cztery razy umierało mi na rękach, a ja razem z nim. Dopiero po latach mogę o tym mówić, bo za bardzo bolało”.

 

Kochani! Wczorajszy dzień był niezwykły! Dziękuję Wam za tysiące wiadomości, życzenia i prezenty! 🎁🎉 Jeszcze nie wszystkim zdążyłam odpisać, ale bardzo się staram 😜 Urodzinowy wieczór spędziłam w gronie Najbliższych. I takie oto życzenia dostałam od dwóch najważniejszych Kobiet w moim życiu... 🙏❤️❤️ "28.09.1974 roku urodziłam swoją Miłość, radość i szczęście. Dziękuję Ci, że jesteś. Kochamy Cię bezwarunkowo. Bajko nasza trwaj! Mama" Mamuniu Najdroższa, to ja Ci dziękuję! Za Życie i za to, że wychowałaś mnie na wolną, niezależną Kobietę! Kocham Cię! 😍 "Dla najukochańszej Mamy na całej kuli ziemskiej i w kosmosie, a nawet na innych planetach! A więc Mamuniu, przechodząc do rzeczy, życzę Ci wszystkiego najlepszego, zdrowia i radości oraz nie połamania kości 😉 Kocham Cię! Twoja Mania" Manilko Kochana, dziękuję Ci za to, że zmieniłaś moje życie na lepsze! Jesteś moim promykiem Słońca na pochmurnym niebie 🌤 Zawsze! Dla takich chwil warto żyć! 43 lata minęły, a ja wciąż czuję, że wszystko, co najlepsze jeszcze przede mną 🌈😜✌️ Wasza M #birthdaygirl #girlpower #happy #M2 #thebestmom #43club #love

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Martyna z ukochaną mamą i córką

Dorosłe życie Martyny Wojciechowskiej: wypadek i śmierć przyjaciela oraz ojca Marysi

W 2006 roku, gdy podróżniczka kręciła jeden z odcinków programu „Misja Martyna” na Islandii, w wypadku samochodowym zginął jej przyjaciel, operator Rafał Łukaszewicz, zaś prezenterka złamała kręgosłup.

„Obudził mnie potworny huk. Leżeliśmy z Rafałem twarzą w twarz. To był chyba jego ostatni moment. Rafał osierocił trójkę dzieci. Zadawałam sobie pytanie, dlaczego przeżyłam. Dlaczego Rafał nie? To było nielogiczne. Nie powiem, że miałam myśli samobójcze, tylko bardzo chciałam zasnąć i się nie obudzić, żeby nie musieć się z tym mierzyć”, wspominała ten czas ostatnio w wywiadzie.

I choć ostatnie lata były dla niej bardzo trudne: zmarł ojciec jedynej córki podróżniczki, Marysi, ona sama zapadła natomiast na trudną do zdiagnozowania chorobę, zaś później uległa wypadkowi na motocyklu, wskutek którego złamała obojczyk, udało jej się stanąć na nogi i dziś z dumą mówi: „Kiedy zostajesz samotnym rodzicem to w pierwszej chwili masz uczucie, że nie dasz rady. A gdyby coś mi się stało? To nieuzasadniony lęk o siebie. Jednak ani przez chwilę nie pomyślałam, że sobie z tym nie poradzę. Wiedziałam, że wstanę z kolan”, zadeklarowała.

W niedzielę 11 marca w Uwadze zobaczymy drugą część wywiadu z Martyną Wojciechowską.  

Martyna Wojciechowska pierwsza polska Barbie
Fot. Mateusz Stankiewicz/VIVA!

Martyna Wojciechowska
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.