EN_01048122_4116, Jakub Przebindowski, 2012 rok
Fot. JAN KUCHARZYK/DDTVN/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Człowiek wielu pasji i talentów. Jaki jest prywatnie? Tak wygląda życie Jakuba Przebindowskiego

„Wszystkie moje aktywności twórcze spotykają się w jednym miejscu – w teatrze”

Olga Figaszewska 21 grudnia 2021 15:12
EN_01048122_4116, Jakub Przebindowski, 2012 rok
Fot. JAN KUCHARZYK/DDTVN/EAST NEWS

Jakub Przebindowski sympatię publiczności zyskał rolami w popularnych polskich produkcjach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że to człowiek wielu talentów. Jakub Przebindowski to także kompozytor, poeta i reżyser. Prywatnie od 18 lat tworzy szczęśliwe małżeństwo z ukochaną, Martyną Kliszewską i spełnia się jako tata. Córka pary także poszła w ślady rodziców i rozwija swoje zdolności. 

Kariera Jakuba Przebindowskiego

Jakub Przebindowski dorastał w rodzinie o artystycznych korzeniach. Otoczony miłością do sztuki (malarstwem i muzyką) postanowił, że pójdzie za głosem serca i będzie występował na scenie. Aktor jest uzdolniony muzycznie, gra na flecie poprzecznym i fortepianie. Te umiejętności wielokrotnie wykorzystywał potem przy komponowaniu piosenek.

W 1997 roku ukończył PWST w Krakowie i debiutował na deskach Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.  Z kolei na ekranie pojawił w filmie Wielki tydzień w reżyserii Andrzeja Wajdy. Następnie zachwycał w Sławie i chwale, Syzyfowych pracach, Przedwiośniu i Katyniu.

,,Wszystkie moje aktywności twórcze spotykają się w jednym miejscu – w teatrze, który sam jest przecież wypadkową wielu sztuk. W mojej rodzinie sporo osób ma artystyczne życiorysy, mam w rodzinie muzyków i malarzy związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie… Taki genotyp. Nawet moja żona jest malarką", mówił w rozmowie z laviemag.pl.

Sprawdź też: Był prowadzącym Hugo w Telewizji Polsat. Jak dziś wygląda życie Piotra Galusa? 

Jakub Przebindowski, plan serialu Na Wspólnej, 2007 rok
Fot. Rafal MESZKA/East News

Jakub Przebindowski, plan serialu Na Wspólnej, 2007 rok

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej, Warszawa, 2-3.12.2006 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, Międzynarodowy Festiwal Mody Ślubnej, Warszawa, 2-3.12.2006 rok

Jakub Przebindowski się poznać jako świetny aktor serialowy. Widzowie pamiętają go z ról w Na dobre i na złe, Na Wspólnej, M jak miłość, Pensjonat pod różą, Magda M. czy Barwy Szczęścia. Jednak większość swojego czasu aktor poświęca swoim pasjom, a głównie skupia się na pisaniu. Jest autorem wielu interesujących sztuk, które można było podziwiać na deskach teatrów w całej Polsce. Wśród nich znalazły się m.in.: Go-Go, czyli neurotyczna osobowość naszych czasów, Sz jak Szarik, Hiszpańska mucha, Być jak Elizabeth Taylor.

Aktor ma na swoim koncie także zbiór wierszy dla dzieci Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia, w którym pojawiły się ilustracje Marcina Piwowarskiego. W 2016 roku na rynku wydawniczym pojawiła się książka Miasto O. Pocztówkowy Alfabet Opola. Jakub Przebindowski był również pomysłodawcą i kuratorem wystawy Frida Kahlo / Przenikanie podczas Międzynarodowych Spotkań z Monodramem w Suwałkach oraz Frida Kahlo / Obecności prezentowanej podczas Nocy Kultury Opole 2019.

Przeczytaj też: Para rockandrollowców, która kocha na zabój. Oto historia miłości Roberta i Moniki Gawlińskich

Jakub Przebindowski, 2010
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Jakub Przebindowski, 2010 rok

Życie prywatne Jakuba Przebindowskiego

Aktor od 18 lat jest w szczęśliwym związku. Jakub Przebindowski poślubił malarkę i aktorkę Martynę Kliszewską. Zakochani przyrzekali sobie miłość w 2003 roku. Para poznała się jeszcze na studiach w Krakowie. Od razu nawiązała się między nimi wyjątkowa relacja. Mają wspólne zainteresowania, poglądy, pragnienia. Oboje wywodzą się z artystycznych rodzin. To również ich do siebie zbliżyło.

Martyna Kliszewska organizuje własne wystawy. W malarstwie odnalazła wolność wypowiedzi i niezależność, czyli to, czego nie mogła często osiągnąć w teatrze, ponieważ jak podkreślała w jednym z wywiadów, na dobre przedstawienie pracuje wiele osób.

Co jest sekretem związku aktorów? Przede wszystkim przyjaźń i to samo poczucie humoru.  „Lubimy to samo jeść i pić. Uwielbiamy morze. Spoiwem naszego związku są wygłupy. Kiedyś ja się prędzej oświadczyłam Kubie, niż on mi. Powiedziałam, żeby się ze mną ożenił, bo chcę się zawsze z nim śmiać”, mówiła ukochana aktora w rozmowie z Dzień Dobry TVN. „Zaufanie, wsparcie, zrozumienie. Przynajmniej staramy się, by tak było”, dodawał artysta w innym wywiadzie.

Małżonkowie nigdy się ze sobą nie nudzą i z łatwością udaje im się wiązać życie zawodowe z prywatnym. „Podwójne życie artystyczne bardzo nas inspiruje i sprawia nam wielką radość. Jeśli w którymś momencie uznajemy, że za mało gramy, to nie wpadamy w popłoch, nie spoglądamy nerwowo na telefon, tylko oddajemy się naszym pasjom”, cytuje wypowiedź pary Interia Film.

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, Mia Przebindowska, 2009
Fot. TRICOLORS/East News

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, Mia Przebindowska, 2009 rok 

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, 2018
Fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Jak w każdym związku zdarzają im się drobne nieporozumienia, to nic nie jest w stanie zagrozić ich miłości. Jakub Przebindowski i Martyna Kliszewska wspierają się wzajemnie i są dumni ze swoich osiągnięć.  „Spotkałem kogoś, z kim mam niesamowite porozumienie, radość wspólnego przebywania i rozmawiania. I nadal tak jest. Póki co nie nudzimy się w swoim towarzystwie, bo chyba żadne z nas, by tego nie zniosło”, cytuje wypowiedź aktorka Na Żywo.

Para doczekała się córki. Mia Przebindowska wyrosła na zjawiskową piękność i postanowiła pójść w ślady znanych rodziców. Początkowo związała się z aktorstwem, a następnie wkroczyła do branży modelingu. Jest również uzdolniona muzycznie, śpiewa, maluje i rzeźbi. „Więc nasza córka poniekąd nie miała wyjścia. Od dziecka uczy się grać na fortepianie”, mówił w jednym z wywiadów aktor.

Jaki jest prywatnie? Jakub Przebindowski uwielbia czas spędzony z najbliższymi i kocha gotować. 
Życzymy dużo szczęścia i kolejnych sukcesów!  

Źródło: wojart.pl Kobieta WP.plPomponik, Na Żywo, Interia Film

Zobacz też: Tak dziś wygląda jedyne dziecko Haliny Frąckowiak. Kim jest Filip? 

Jakub Przebindowski, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Jakub Przebindowski, 2019 rok 

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, Mia Przebindowska, 2021, Finisaż wystawy Martyny Kliszewskiej
Fot. TRICOLORS/East News

Jakub Przebindowski, Martyna Kliszewska, Mia Przebindowska, Finisaż wystawy Martyny Kliszewskiej, 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?