O TYM SIĘ MÓWI

Gienek Loska walczy o życie! Zwycięzca programu X Factor nie wybudził się ze śpiączki

Stan jego zdrowia jest poważny

Gabriela Czernecka 13 września 2018 22:29
Genek Loska
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Zwycięzca pierwszej edycji programu X Factor walczy o życie. Gienek Loska miał wylew. Grajek z ulicy, którego pokochali widzowie, obecnie przebywa w domu matki na Białorusi. Muzyk nie wybudził się ze śpiączki. O jego ciężkim stanie zdrowia poinformowała właśnie na Facebooku Polska Fundacja Muzyczna. Co dolega artyście?

Ciężki stan zdrowia Gienka Loski

„5 maja 2018 roku, odwiedzając mamę na Białorusi, Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane”, czytamy w oświadczeniu.

Polska Fundacja Muzyczna zorganizowała akcję, która ma na celu zebrać niezbędne środki do opieki nad Gienkiem Loską. „Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi. Ma przecież dopiero 43 lata…”, podaje fundacja. 

Gienek Loska jest zwycięzcą pierwszej edycji programu X Factor, która odbyła się  2011 roku. Skromny uliczny muzyk bluesowy skradł serca widzów, dzięki którym w finale programu pokonał m.in. Michała Szpaka. „[Program dał mi] to, o czym marzyłem. Powoli krystalizującą się przyszłość, miłość. Radość. Ogromne bezpieczeństwo. Parę dobrych osób po drodze”, wyznał w wywiadzie dla Zwierciadła.

Z koncertowania na ulicy jednak nie zrezygnował. Dziś Gienek Loska walczy o życie. Artysta nie wybudził się ze śpiączki. Życzymy mu dużo zdrowia! 

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!