Thomas Anders
Fot. Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Zaborcza żona kazała mu nosić naszyjnik z jej imieniem. Co dziś robi wielka miłość Thomasa Andersa?

To ją oskarżano o rozpad Modern Talking...

Gabriela Czernecka 3 października 2021 17:16
Thomas Anders
Fot. Getty Images

Pierwsza żona Thomasa Andersa była jego wielką miłością. Przez lata nosił ogromny złoty naszyjnik z jej imieniem. Wielu do dziś uważa, że była dla niego tym, kim dla Johna Lennona Yoko Ono. Tę oskarżano o rozpad The Beatles, a Norę Balling o rozpad Modern Talking. Czy faktycznie miała na to jakiś wpływ? Oto historia burzliwej znajomości Thomasa Andersa i Nory Balling.

Thomas Anders i Nora Balling - historia miłości

Poznali się w 1983 roku. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Zakochani szybko podejmowali ważne życiowe decyzje, dotyczące związku. Zaledwie rok później córka bogatego maklera została żoną artysty i wówczas na jego szyi pojawił się ogromny naszyjnik z jej imieniem. Szybko dostrzeżono, że żona Thomasa Andersa, Nora Balling,  ma na niego ogromny wpływ. Czy pozytywny? Według przyjaciół i znajomych - wręcz odwrotnie. Zaczęło się od naszyjnika, z którym wokalista się nie rozstawał - ma go nawet podczas kręcenia teledysku Cheri Cheri Lady.

Byli niemal nierozłączni. Thomas Anders nie widział poza ukochaną świata. Był w nią aż tak zapatrzony, że zdecydował się nawet przejąć jej nazwisko. Po ślubie przedstawiał się więc jako Bernd Weidung-Balling (tak naprawdę nazywa się Thomas Anders - przyp. red). Wraz z Norą tworzyli jedną z najpopularniejszych par w latach 80. Prasa chętnie śledziła poczynania małżeństwa, skupiając się głównie na skandalach i plotkach.

Pisano, że Nora bardzo krótko trzyma męża, kontroluje go, nie daje mu żadnej swobody. Szybko została menadżerką męża, a według niektórych źródeł buntowała go przeciwko Dieterowi Bohlenowi, naciskając, by Anders zaczął karierę solową. Zespół Modern Talking miał jednak podpisany kontrakt z wytwórnią, który zakładał wydanie sześciu krążków, więc rozpad formacji nie był możliwy. Mówi się, że wówczas między Norą a współzałożycielem Modern Talking, Dieterem Bohlenem, zaczął narastać konflikt. 

Czytaj także: Marta Grzywacz była gwiazdą Wiadomości TVP. Straciła pracę przez fatalny romans

Thomas Anders, Modern Talking, 1987 rok
Fot. Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Thomas Anders, Modern Talking, 1987 rok

Nora Balling - jak wygląda dziś była żona Thomasa Andersa?

Coraz częściej media zaczęły zwracać uwagę na piękną blondynkę u boku muzyka, która nawet nie próbowała stawać w cieniu. Towarzyszyła mu podczas wywiadów prasowych i często sama odpowiadała na pytania zamiast niego. Media żartowały, że Nora udzielała wywiadu, a Anders.. wyglądał.  Dziennikarze bez ogródek pisali, że w tym związku rządzi Nora i to do niej należy ostatnie słowo. W końcu doszło do rozpadu Modern Talking, a fani zaczęli obwiniać oto Andersa. 

Ten próbował ratować opinię żony, mówiąc: „oskarżacie ją o wszystko, co możliwe, a ona wcale nie jest żadnym dzikim diabłem, smokiem czy przekleństwem. Wtedy przecież bym się z nią nie ożenił”, ale na nic się to zdało. Po rozpadzie Modern Talking para wyjechała do USA. Nora jako menadżerka męża liczyła, że uda jej się go wypromować na tamtejszym rynku. Niestety nic z tego nie wyszło, a usilne próby ratowania kariery Thomasa Andersa doprowadziły do kryzysu w tej relacji. W końcu para w 1994 roku ogłosiła separację, a cztery lata później ich związek zakończył się rozwodem. Ona pozostała w USA, a on powrócił do Niemiec.

Nie zraził się jednak do kobiet, bo juz rok po ogłoszeniu separacji z Norą poznał Claudię Hess, która później została jego żoną. Wtedy też pożegnał się ze złotym naszyjnikiem, który schował w sejfie. A co po rozwodzie z Thomasem Andersem robi Nora Balling? Przede wszystkim usunęła się w cień, nie prowadzi życia w świetle reflektorów i wygląda na to, że przeszłość pozostawiła za sobą...  

Czytaj także: Śmierć ukochanego, depresja, próby samobójcze... Złamane życie Elżbiety Dmoch

Thomas Anders
Fot. Getty Images

Thomas Anders, Warszawa, Roztańczony PGE Narodowy 2021, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Thomas Anders, Warszawa, Roztańczony PGE Narodowy 2021, Warszawa

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.