Thomas Anders
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Zaborcza żona kazała mu nosić naszyjnik z jej imieniem. Co dziś robi wielka miłość Thomasa Andersa?

To ją oskarżano o rozpad Modern Talking...

Gabriela Czernecka 1 sierpnia 2020 10:30
Thomas Anders
Fot. Getty Images

Pierwsza żona Thomasa Andersa była jego wielką miłością. Przez lata nosił ogromny złoty naszyjnik z jej imieniem. Wielu do dziś uważa, że była dla niego tym, kim dla Johna Lennona Yoko Ono. Tę oskarżano o rozpad The Beatles, a Norę Balling o rozpad Modern Talking. Czy faktycznie miała na to jakiś wpływ? Oto historia burzliwej znajomości Thomasa Andersa i Nory Balling.

Thomas Anders i Nora Balling - historia miłości

Thomas Anders i Nora Balling poznali się w 1983 roku. Rok później córka bogatego maklera została jego żoną i wówczas na szyi wokalisty pojawił się ogromny naszyjnik z jej imieniem. Szybko dostrzeżono, że żona Thomasa Andersa ma na niego ogromny wpływ. Zaczęło się od naszyjnika, z którym wokalista się nie rozstawał - ma go nawet podczas kręcenia teledysku Cheri Cheri Lady.

Thomas Anders nie widział poza nią świata. Był w nią aż tak zapatrzony, że zdecydował się nawet przejąć jej nazwisko. Po ślubie przedstawiał się więc jako Bernd Weidung-Balling (tak naprawdę nazywa się Thomas Anders - przyp. red). Wraz z Norą tworzyli jedną z najpopularniejszych par w latach 80. Prasa chętnie śledziła poczynania małżeństwa skupiając się głównie na skandalach i plotkach. Pisano, że Nora bardzo krótko trzyma męża, kontroluje go, nie daje mu żadnej swobody. Szybko zostałą menadżerem męża, a według niektórych źródeł buntowała go przeciwko Dieterowi Bohlenowi, naciskając by Anders zaczął karierę solową. Zespół Modern Talking miał jednak podpisany kontrakt z wytwórnią, który zakładał wydanie sześciu krążków, więc rozpad zespołu nie był możliwy. Mówi się, że wówczas między Norą a współzałożycielem Modern Talking, Dieterem Bohlenem, zaczął narastać konflikt. 

Coraz częściej media zaczęły zwracać uwagę na piękną blondynkę u boku muzyka, która nawet nie próbowała stawać w cieniu. Towarzyszyła mu podczas wywiadów prasowych i często sama odpowiadała na pytania zamiast niego. Media żartowały, że Nora udzielała wywiadu, a Anders.. wyglądał.  Dziennikarze bez ogródek pisali, że w tym związku rządzi Nora i to do niej należy ostatnie słowo. W końcu doszło do rozpadu Modern Talking, a fani zaczęli obwiniać oto Andersa. 

Ten próbował ratować opinię żony, mówiąc: „Oskarżacie ją o wszystko, co możliwe, a ona wcale nie jest żadnym dzikim diabłem, smokiem czy przekleństwem. Wtedy przecież bym się z nią nie ożenił”, ale na nic się to zdało. Po rozpadzie Modern Talking para wyjechała do USA. Nora jako menadżerka męża liczyła, że uda mu się go wypromować na tamtejszym rynku. Niestety nic z tego nie wyszło, a usilne próby ratowania kariery Thomasa Andersa doprowadziły do kryzysu w jego związku. W końcu para w 1994 roku ogłosiła separację, a cztery lata później ich związek zakończył się rozwodem. Ona pozostała w USA, a on powrócił do Niemiec.

Nie zraził się jednak do kobiet, bo juz rok po ogłoszeniu separacji z Norą, poznał Claudię Hess, która później została jego żoną. W 1995 roku Thomas Anders poznał Claudię Hess, swoją drugą żonę. Wtedy też pożegnał się ze złotym naszyjnikiem, który schował w sejfie. A co po rozwodzie z Thomasem Andersem robi Nora Balling? Przede wszystkim usunęła się w cień, nie prowadzi życia w świetle reflektorów i wygląda na to, że przeszłość pozostawiła za sobą...  

Thomas Anders
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.