Magdalena Adamowicz po raz pierwszy o śmierci ukochanego...

Konrad Szczęsny 15 stycznia 2019 20:33

To dla niej niewyobrażalny cios. Magdalena Adamowicz nie zdążyła pożegnać się z mężem w szpitalu po tym, jak został zaatakowany przez nożownika i przeszedł skomplikowaną operację. Przebywała wówczas w USA, gdzie kształci się starsza córka pary, 15-letnia Antosia. Na swoim profilu na Facebooku żona prezydenta Gdańska opublikowała ostatnie wspólne rodzinne zdjęcie i zamieściła pod nim chwytający za serce podpis...

Magdalena Adamowicz o śmierci Pawła Adamowicza. Ostatnie wspólne rodzinne zdjęcie

Magdalena Adamowicz, która żoną Pawła Adamowicza była od 1999 roku, tym samym przerwała milczeniem i po raz pierwszy skomentowała śmierć męża. To dla niej niewyobrażalny cios tym bardziej, że teraz wszystkie rodzicielskie obowiązki spoczęły na jej barkach...

„Nasze ostanie wspólne zdjęcie, ale ciągle jesteśmy rodziną. Kochanie jesteś ciągle w naszych sercach, w naszych umysłach, i w naszych uściskach”, napisała na swoim profilu na Facebooku Magdalena Adamowicz pod zdjęciem, na którym widać jej męża oraz dwie córki, 15-letnią Antosię i 8-letnią Tereskę.

Zdjęcie możesz zobaczyć w galerii.

Kim jest Magdalena Adamowicz, żona Pawła Adamowicza?

Poznali się pod koniec lat 90. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Paweł Adamowicz był tam wówczas zatrudniony jako asystent, jego przyszła żona, jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Abramska, była w trakcie studiów. Pobrali się w 1999 roku, owocem ich miłości są dwie córki.

Jak podkreślają ich znajomi, byli wzorowym małżeństwem, sprawiedliwie dzielili się wszelkimi obowiązkami i oboje angażowali się w wiele akcji społecznych. Priorytetem była dla nich jednak zawsze rodzina...  

1/7
Paweł Adamowicz z rodziną: żoną Magdaleną i córkami Antosią i Teresą
Copyright @Facebook @Paweł Adamowicz, P. Połoczański
1/7

Paweł Adamowicz wraz z żoną Magdaleną wychowywali dwie córki: urodzoną w 2003 roku Antosię oraz Teresę, która przyszła na świat w 2010 roku.

2/7
Paweł Adamowicz z rodziną: żoną Magdaleną i córką Teresą
Copyright @Facebook @Paweł Adamowicz
2/7

Od jakiegoś czasu starsza córka Pawła i Magdaleny Adamowiczów, Antosia, uczy się w USA. To tam w chwili tragedii przebywała żona prezydenta Gdańska i dlatego tak długo zajęło jej dotarcie do Polski...

3/7
Paweł Adamowicz z rodziną: żoną Magdaleną i córkami Antosią i Teresą
Copyright @Facebook @Magdalena Adamowicz
3/7

To ostatnie wspólne zdjęcie Pawła Adamowicza z żoną i córkami, Antosią i Teresą. Magdalena Adamowicz podpisała je: „Nasze ostanie wspólne zdjęcie, ale ciągle jesteśmy rodziną. Kochanie jesteś ciągle w naszych sercach, w naszych umysłach, i w naszych uściskach”.

4/7
Paweł Adamowicz z rodziną: żoną Magdaleną, córkami Tosią i Tereską oraz ojcem
Copyright @Instagram @Paweł Adamowicz
4/7

To zdjęcie Paweł Adamowicz zamieścił w mediach społecznościowych 31 maja 2018 roku.

„90. urodziny Taty! Z tej okazji spotkaliśmy się dziś na rodzinnym obiedzie. Życzę Ci Tato dużo zdrowia i sił. Jesteś dla mnie wzorem! #Gdansk #Gdańsk#urodziny #rodzina #tata”, podpisał je.

5/7
Paweł Adamowicz, tragedia w Gdańsku
Copyright @Instagram/@adamowiczpawel
5/7

Tak Paweł Adamowicz obchodził swoje 53 urodziny 2 listopada 2018 roku. Towarzyszyła mu żona Magdalena i młodsza córka Teresa.

6/7
Paweł Adamowicz, tragedia w Gdańsku
Copyright @Instagram/@adamowiczpawel
6/7

Paweł Adamowicz z młodszą córką Teresą w trakcie ubierania choinki przed Bożym Narodzeniem.

7/7
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, z rodziną
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
7/7

Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i młodszą córką Teresą.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.