O TYM SIĘ MÓWI

Żona i córka w poruszający sposób pożegnały Konrada Gacę…

„Czekaj tam na mnie Niuniu”

Olga Figaszewska 22 sierpnia 2018 12:25

We wtorek 21 sierpnia odbył się pogrzeb Konrada Gacy, znanego trenera i dietetyka gwiazd. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzina, przyjaciele i fani. Uroczysta msza pożegnalna odbyła się w Kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku w Lublinie. Nie zabrakło poruszających momentów, wspomnień... 

Wzruszające pożegnanie Konrada Gacy

„Każdy z nas doświadczył dobra z jego strony. Znałem go od lat. Przygotowywałem z Patrycją do ślubu, chrzciłem ich córkę. Był dobrym człowiekiem. Zostawmy opinie, hipotezy. Nie można ukoić bólu, tylko Bóg to potrafi”, mówił ksiądz prowadzący uroczystość pożegnalną.

Śmierć Konrada Gacy była ciosem dla jego najbliższych i przyjaciół. Rodzina była dla niego najważniejsza. Ukochana żona Patrycja i 7-letnia córka Emilka w poruszający sposób pożegnały męża i tatę... Na grobie Konrada Gacy spoczęły dwa wieńce. A napisy na wstęgach poruszają do łez. „Czekaj tam na mnie Niuniu. Twoja Pati”. „Kocham Cię Tato. Emilka”, napisano.

Rodzina Konrada Gacy

Konrad Gacę i jego żonę dzieliło trzynaście lat różnicy. Poznali się, kiedy Patrycja była jeszcze w liceum. Chciała popracować nad swoją sylwetką. Dlatego postanowiła się zgłosić do specjalisty. Nie sądziła, że odnajdzie miłość. Para pobrała w 2010 roku, w czerwcu obchodzili ósmą rocznicę ślubu. Owocem ich związku jest córeczka, Emilka.

„Zawsze wysoko podnosiłem poprzeczkę. Dobrze wiedziałem, czego chcę, pracowałem w szalonym tempie i byłem przekonany, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć ani przerosnąć. Aż do dnia, kiedy w grudniu 2011 roku urodziła się moja ukochana córeczka Emilka. Nigdy nie zapomnę uśmiechu żony, kiedy po raz pierwszy wzięliśmy ją na ręce. Była maleńka i taka bezbronna! Bardziej bezbronna niż mogłem wtedy przypuszczać ”, zdradził dwa lata temu w rozmowie z miesięcznikiem Słyszę

Niestety lekarze podejrzewali poważną wadę genetyczną. Dziewczynka miała nie widzieć i nie słyszeć. Zwłaszcza, że lekarze nie potrafili postawić jednoznacznej diagnozy. Rodzice czuli się bezradni i przerażeni. Mimo to, Konrad Gaca starał się znaleźć dla niej ratunek. Dzięki operacji przeprowadzonej w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu Emilka odzyskała wzrok i słuch.

Śmierć Konrada Gacy

Konrad Gaca zmarł nagle w wieku 42 lat w swoim domu pod Lublinem. Ciało dietetyka około godziny 4.00 w czwartek 16 sierpnia odnalazła żona Patrycja. Natychmiast wezwała pogotowie, ponieważ mąż nie dawał oznak życia. Niestety, sanitariusze, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili jej najgorsze obawy.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.