Kim Dzong Un
Fot. AFP/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Kim Dzong Una zniknęła w zeszłym roku. Media publikują sensacyjne zdjęcia

Co działo się z Ri Sol Ju?

Ksenia Krasko 18 lutego 2021 14:47
Kim Dzong Un
Fot. AFP/EAST NEWS

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, budzi ogromne kontrowersje. Media wnikliwie śledzą nie tylko jego politykę, ale i życie prywatne. W ostatnich miesiącach spekulowano, co dzieje się z żoną dyktatora, ponieważ Ri Sol Ju zniknęła na ponad rok. W sieci pojawiło się sporo teorii na ten temat, nie wykluczano nawet jej śmierci, jednak najnowsze zdjęcia z Pjongjangu zaprzeczają wszelkim pogłoskom.

Żona Kim Dzong Una zniknęła na rok. Co się z nią działo?

Ri Sol Ju widziano po raz ostatni w styczniu zeszłego roku, gdy towarzyszyła małżonkowi w podróży na wulkaniczny szczyt Pektu na granicy Chin i Korei Północnej. Oficjalne zdjęcia pary pojawiły się w prasie, ale zaraz potem kobieta zniknęła.

Długa nieobecność pierwszej damy KRLD zainteresowała zachodnie media. Pojawiały się doniesienia o jej problemach zdrowotnych, jednak ta kwestia to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic kraju. Jak informuje północnokoreańska agencja NK News, żona dyktatora zrezygnowała z publicznych wystąpień ze względu na pandemię koronawirusa i w ciągu ostatniego roku miała zajmować się trójką dzieci Kim Dzong Una.

Południowokoreańskie media sugerują jednak, że żona przywódcy Korei Północnej mogła przejść zakażenie Covid-19. Według innej teorii, równie popularnej, Ri Sol Ju urodziła w tym czasie czwarte dziecko.

W ostatni wtorek para pojawiła się razem na koncercie, zorganizowanym ku czci zmarłego Kim Dzong Ila, ojca Kim Dzong Una. Kiedy przybyli do pracowni artystycznej Mansudae w Pjongjangu, zostali powitani gromkimi owacjami.

Co ciekawe, widzowie nie mieli maseczek ochronnych i nie zachowali dystansu społecznego. Kim Dzong Un od dawna twierdzi, że w Korei Północnej pandemia koronawirusa się nie rozwija.

Żona Kim Dzong Una żyje. Nowe zdjęcia pary

Kim Dzong Un i Ri Sol Ju nowe zdjęcia
Fot. STR/AFP PHOTO/KCNA VIA KNS/East News

Ri Sol Ju, żona Kim Dzong Una. Jak wygląda?

Kim Dzong Un i Ri Sol Ju nowe zdjęcia
Fot. STR/AFP PHOTO/KCNA VIA KNS/East News

Kim jest żona Kim Dzong Una?

Według nielicznych dostępnych informacji, Ri Sol Ju ma ponad trzydzieści lat, a jej rodzina pochodzi z elity politycznej. Studiowała muzykę na uniwersytecie w Chinach. U boku Kim Dzong Una po raz pierwszy pojawiła się w 2012 roku, jednak ich ślub podobno miał miejsce kilka lat wcześniej. Sugeruje się, że para ma trójkę dzieci – pierwsze miało urodzić się w 2010 roku, drugie w 2012, a trzecie cztery lata temu.

W 2018 roku media Korei Północnej zaczęły nazywać ją pierwszą damą, a nie „towarzyszką” dyktatora. 

Ri Sol Ju, żona Kim Dzong Una, w 2018 roku

Żona Kim Dzong Una żyje. Jak wygląda?
Fot. Inter Korean Press Corp/NurPhoto via Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?