Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Kim Dzong Una zniknęła z życia publicznego. Nie widziano jej od kilku miesięcy

Nikt nie wie, co się z nią dzieje

Redakcja VIVA! 22 października 2019 15:53
Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News

Kim Dzong Un to jeden z najbardziej kontrowersyjnych przywódców naszych czasów. Media wnikliwie śledzą nie tylko każdy polityczny ruch dyktatora Korei Północnej, ale także jego życie osobiste oraz związek małżeński z Ri Sol Ju. Od kilku miesięcy żona Kim Dzong Una nie pokazuje się publicznie, i nikt nie wie, jaki jest powód i co się z nią obecnie dzieje.

Żona Kim Dzong Una zniknęła - gdzie jest Ri Sol Ju?

Według doniesień mediów, Ri Sol Ju widziano po raz ostatni cztery miesiące temu. Towarzyszyła mężowi podczas pierwszej wizyty chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Pjongjangu, pod koniec czerwca tego roku. Nikt nie wie, co dzieje się z nią teraz, ponieważ od tego czasu przywódca Korei Północnej występuje publicznie jedynie u boku siostry.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy media próbują ustalić, co dzieje się z Ri Sol Ju. W 2015 roku zniknęła na kilka miesięcy, ale niespodziewana obecność na meczu piłkarskim wywołała spore poruszenie i ucięła wszelkie plotki. W 2016 roku nie widziano jej przez około dziewięć miesięcy, co wywołało domysły kolejne prasy, która sugerowała, że żona dyktatora jest ciąży. Nie potwierdzono żadnej z tych informacji.

O życiu Ri Sol Ju wiadomo niewiele. Według dostępnych danych, ma około 30 lat, była cheerleaderką. U boku Kim Dzong Una po raz pierwszy pojawiła się w 2012 roku, jednak niektóre źródła podają, że ich ślub miał miejsce kilka lat wcześniej. Pierwsze dziecko pary miało urodzić się w 2010 roku, drugie przyszło na świat w 2012 roku. Nie wyklucza się, że trzecie urodziło się w 2017 roku, ale są to jedynie domysły.

W zeszłym roku media Korei Północnej zaczęły nazywać ją pierwszą damą, a nie towarzyszką Kim Dzong Una, jak dotąd. Od tego czasu w wiadomościach pojawiały się wzmianki o żonie przywódcy, przynajmniej raz w miesiącu. W 2019 roku Ri Sol Ju widziano publicznie tylko sześć razy. 

Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News

Kim Dzong Un
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…