Jan Lityński, Warszawa, rocznica marca 1968, 09.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News
POŻEGNANIE

Żona Jana Lityńskiego o tragicznej śmierci męża. Poszukiwania ciała polityka wciąż trwają ​​​

​​​​„W przerębli znaleźliśmy się razem bo pobiegłam go ratować”

Aleksandra Andrzejak 22 lutego 2021 19:57
Jan Lityński, Warszawa, rocznica marca 1968, 09.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News

Zmarł Jan Lityński, działacz opozycji i jedna z legend marca '68. Miał 75 lat. Ciała mężczyzny nadal nie odnaleziono. Poszukiwania trwają. Żona Jana Lityńskiego zabrała głos. Elżbieta Bogucka opisała szczegóły dramatycznej śmierci.

Jan Lityński - przyczyna śmierci

Jan Lityński nie żyje. Do tragicznego zdarzenia doszło 21.02.2021 około 16.30 w trakcie rodzinnego spaceru nad Narwią we wsi Kacice koło Pułtuska. Jan Lityński przechadzał się w pobliżu rzeki z żoną Elżbietą oraz psem. W pewnym momencie pupil wpadł do zbiornika, a Jan natychmiast pospieszył pupilowi na pomoc. Niestety, bardzo szybko znalazł się pod lodem. Mimo wezwania pomocy przez spacerowiczów, których spotkała roztrzęsiona żona polityka, przybyłym na miejsce strażakom nie udało się odnaleźć ciała.

Jan Lityński - poszukiwanie ciała

Ciała Jana Lityńskiego nie odnaleziono. W poniedziałek rano wznowiono poszukiwania. W poszukiwania ciała polityka zaangażowane są jednostki z Płocka, Radomia i Pułtuska. Na miejscu tragedii pojawił się także helikopter, drony, oraz quady. Akcja trwa.

jan litynski tragiczna smierc
Fot. Wojtek Lash/East News

Żona Jana Lityńskiego o śmierci męża

Żona Jana Lityńskiego - Elżbieta Bogucka, kilka godzin po tragedii dodała na Facebooku chwytający za serce, wzruszający wpis. Opisała dramatyczne zdarzenie i wyznała, że do ostaniej chwili starała się ratować męża. ​​​​„Drodzy, Janek nie wypłynął z przerębli, ratując psa. W przerębli znaleźliśmy się razem, bo pobiegłam go ratować. My żyjemy. Janka szuka straż, helikoptery. Straciłam wczoraj swoje życie, Serce. Wszystko. Był w znakomitej formie, acz nie na tyle, by się stamtąd wydostać” - napisała żona zmarłego polityka. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!