Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA
O TYM SIĘ MÓWI

Nowe fakty o stanie zdrowia Gienka Loski. Rodzina znalazła sposób, by się z nim porozumieć

Muzyk obchodził wczoraj 45. urodziny

Rafał Kowalski 9 stycznia 2020 13:56
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA

Na początku maja miną dwa lata odkąd Gienek Loska pozostaje w śpiączce po przebytym udarze. Zwycięzca X-Factora obchodził wczoraj 45. urodziny, ale niestety lekarze nie mają dobrych informacji dla rodziny. Większość z nich nie widzi szans na pełne wybudzenie muzyka. Na szczęście jego bliscy cieszą się każdą małą poprawą samopoczucia Gienka Loski. Z wokalistą udaje się porozumiewać za pomocą mrugnięć oczu.

Żona Gienka Loski o jego stanie zdrowia. Jak przebiega rehabilitacja po udarze?

W rozmowie z Onetem żona Gienka Loski przyznała, że rodzina znalazła sposób na kontakt z 45-latkiem. „Gieny nie trzeba budzić, jego trzeba rehabilitować. Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające, że tak się do tego przykłada. Odpowiada w ten sposób na tyle, na ile może”, powiedziała pani Agnieszka Stawicka w najnowszym wywiadzie. „Giena jest przepięknie zadbany, ma pełne leczenie, masaże i wszystko, co może w tym momencie mieć, włącznie z audiobookami i muzykoterapią. To są rzeczy, które są dla niego bardzo ważne”, dodała.

Wczorajszy solenizant ma zapewnioną najlepszą możliwą opiekę dzięki datkom ludzi dobrej woli, którzy w ostatnich miesiącach zbierali na pomoc muzykowi. Dźwięki znanych melodii kojąco wpływają na 45-letniego artystę. „Dzięki wsparciu i temu, że ludzie się tak ładnie zachowali i nam pomogli, kupiliśmy między innymi dobry sprzęt audio, naprawdę świetnej jakości. To też nie jest bez znaczenia dla muzyka, żeby słuchał wszystkiego tak jak lubi. Ma swoje płyty i płyty przyjaciół, którzy także dostarczają mu nowego materiału. On oczywiście nie mówi, ale widzę, że kiedy słyszy swoje własne piosenki, to sobie przy nich rusza ustami i śpiewa”, mówiła żona Gienka Loski w rozmowie z Onetem.

Jeśli chodzi o ważne funkcje życiowe, to oddychanie jest możliwe u muzyka dzięki tracheostomii. Z kolei jedzenie pozostającemu w śpiączce Gienkowi Losce podaje sonda.

Życzymy jego bliskim dużo siły i wytrwałości. Niech ten rok przyniesie same dobre informacje. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pisane Światłem (@pisaneswiatlem.pl)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.