Zombie boy, model znany z teledysków Lady GaGi, popełnił samobójstwo
Fot. AKPA
VIVA! Tylko u nas

Nie żyje Zombie Boy, model znany z teledysku Lady GaGi

Rick Genest popełnił samobójstwo

Konrad Szczęsny 3 sierpnia 2018 07:30
Zombie boy, model znany z teledysków Lady GaGi, popełnił samobójstwo
Fot. AKPA

32-letni Rick Genest nie żyje. Posługujący się pseudonimem Zombie Boy kanadyjski model popełnił samobójstwo. Światową sławę przyniósł mu występ w teledysk Lady GaGi Born this way. Pojawił się również w wideoklipie do utworu Sabotaż polskiej wokalistki, Honey Skarbek.

Nie żyje zombie boy. Model znany z teledysków Lady GaGi popełnił samobójstwo

Mężczyzna został znaleziony martwy w środę w swoim mieszkaniu w Montrealu. Informację tę jako pierwsze podało radio iHeartRadio, jako przyczynę wskazując samobójstwo. Potwierdziły to również serwisy takie jak TMZ czy Billboard. Ta smutna wiadomość dotarła również do Lady GaGi, która postanowiła pożegnać Ricka Genesta, którego nazwała swoim przyjacielem, we wzruszający sposób.

„Samobójstwo mojego przyjaciela Ricka Genesta jest wstrząsające. Musimy bardziej się starać, by zmienić naszą kulturę. Nasze zdrowie psychiczne musi stać się priorytetem i nie możemy bać się o nim rozmawiać. Jeżeli cierpicie, zadzwońcie już dziś do rodziny lub przyjaciół. Musimy się nawzajem ratować”, podkreśliła z mocą piosenkarka na swoim Facebooku. Artystka równocześnie zadeklarowała, że wraz ze swoją fundacją zrobi co w jej mocy, żeby opinia publiczna głośniej mówiła o problemach młodych ludzi.

Kim był Zombie Boy, Rick Genest?

Urodził się 7 sierpnia 1985 roku w kanadyjskim mieście LaSalle, będącym częścią prowincji francuskojęzycznego Quebecku. W wieku zaledwie 16 lat usłyszał druzgocącą diagnozę: guz mózgu. Na szczęście udało się go usunąć. Jego znakiem charakterystycznym były tatuaże: pierwszy z nich wykonał w wieku 19 lat. Z czasem pokryły one całe jego ciało, czemu zawdzięczał też pseudonim Zombie Boy.

Gdy został odkryty przez Lady GaGę, wywołał nie lada sensację. Po klipie Born this way, w którym wystąpił, w 2012 roku do udziału w swoim teledysku do utworu Sabotaż zaprosiła go Honorata Skarbek, Honey. Przy okazji wizyty w Polsce pojawił się m.in. na pokazie Rodrigo De La Garza i udzielił wywiadu w Dzień Dobry TVN

Występował w pokazach mody w Paryżu i Nowym Jorku. Pozował także do sesji dla tak prestiżowych magazynów, jak Vanity Fair czy GQ. Obok modelingu, miał na koncie epizody w świecie aktorskim. Obok Keanu Reevesa pojawił się w filmie przygodowym 47 roninów  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.