Zofia Zborowska
Fot. Instagram @zborowskazofia
TYLKO U NAS!

Zofia Zborowska zachęca fanów do życia w zgodzie z naturą i do… naturalnej antykoncepcji!

Wiesz, czym jest komputer cyklu?

Katarzyna Piątkowska 9 kwietnia 2019 07:58
Zofia Zborowska
Fot. Instagram @zborowskazofia

Zofia Zborowska słynie z poczucia humoru, dystansu i zaraźliwego śmiechu. A ostatnio także ze związku z siatkarzem Andrzejem Wroną. Nic dziwnego, że aktorka Barw Szczęścia ma cały czas powiększające się grono fanów. Swoich mediów społecznościowych używa, by inspirować ludzi do życia w zgodzie z naturą. Gdy jakiś czas temu ogłosiła, że stosuje tylko antykoncepcję naturalną, wiele kobiet usłyszało o tej metodzie po raz pierwszy. Postanowiliśmy zapytać Zofię Zborowską, jak sprawdza się komputer cyklu.

Dlaczego zdecydowałaś się na naturalne metodę antykoncepcji?

Ponieważ uważam, że jeśli jestem zdrową, młodą i świadomą kobietą prowadzącą ustabilizowany tryb życia, to ta metoda jest najlepszą z możliwych, nie ma żadnych skutków ubocznych, skuteczność ma dokładnie taką samą jak hormony, a do tego jest „zero waste”.

Czy to ma związek z propagowanym przez Ciebie stylem życia w zgodzie z naturą?

Oczywiście. Staram się, aby wybory, których dokonuję od prawie sześciu lat były konsekwentne i w jak największym stopniu idące w zgodzie z naturą.

Miałaś jakieś inne powody, dla których zrezygnowałaś z antykoncepcji hormonalnej?

Wychodzę z założenia, że jeśli jest się zdrowym to  branie nawet najmniejszych dawek hormonów dziennie przez kilka (a czasem nawet kilkanaście) lat nie wpływa dobrze na nasz organizm. Ja po antykoncepcji hormonalnej zawsze czułam się fatalnie, nieważne, czy były to pigułki, plastry czy krążki.

Używasz komputera cyklu?

Tak, komputer cyklu to urządzenie diagnostyczne, które umożliwia zdrowe i bezpieczne kontrolowanie płodności bez wpływu na nasz organizm. Bez skutków ubocznych, w ekologiczny, łatwy i przyjazny dla zdrowia sposób można diagnozować swoje dni płodne i niepłodne. Pierwszy raz dowiedziałam się o nim około cztery lata temu od mojej koleżanki Julii Rosnowskiej. Na rynku europejskim jest on od ponad 20 lat a na polskim od ponad dziesięciu. Niestety, jeszcze do niedawna mało kto o tym wiedział. Postanowiłam to zmienić i zrobiłam dość sporą burzę medialną. Mnóstwo dziewczyn do mnie napisało wtedy z podziękowaniami. Ja używam komputera cyklu Lady Comp już czwarty rok i jestem zachwycona. Szczerze zachęcam do poczytani na temat tej metody.

Ile czasu dziennie trzeba na nią poświęcić?

Około 30 sekund. Tyle potrzeba aby zmierzyć temperaturę specjalnym termometrem wbudowanym w komputer cyklu.

Dlaczego o tym mówisz?

Bo mam wrażenie, że ktoś musi, a o tej metodzie nadal mało kto wie.

Promujesz zdrowy tryb życia. Czujesz, że masz wpływ na swoich fanów?

Tak, mam od nich dziennie po kilkadziesiąt wiadomości. Często pytają się o rady, a czasami piszą po prostu żeby się pochwalić: „Hej Zosia, już rok nie jem mięsa dzięki Tobie i czuje się genialnie”. Takie wiadomości dają kopa do działania. Cieszę się, że mi ufają, mam nadzieję, że nie zawiodę ich nigdy.

Czy gdyby zaproponowano Ci udział w jakiejś reklamie „nienaturalnych” produktów, to wzięłabyś w niej udział?

Dostaje takich propozycji wiele, za duże pieniądze, ale… nie. Nie ma takiej opcji! Odmawiam. Czułabym się jak najgorsza szuja. Mam tylko nadzieję, że życie nigdy nie postawi mnie w takiej sytuacji, że będę potrzebować pieniędzy tak bardzo, że swoje przekonania będę musiała schować w kieszeń.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najlepszy Mężczyzna na świecie 🖤 dziękuje, że jesteś 🕷🖤🙃#dzienmezczyzny #anżej

Post udostępniony przez I❤️mypolishlife (@zborowskazofia)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ile/ilu z Was moje kochane falołersy nie je mięsa j od kiedy? 🥦💚🤔 #govegetarian #jedzbrokuła

Post udostępniony przez I❤️mypolishlife (@zborowskazofia)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?