latifa tajemnicze zdjecie
Fot. Screen, Youtube.com/FreeLatifa Official
O TYM SIĘ MÓWI

Księżniczka Latifa w końcu jest wolna? W internecie pojawiła się tajemnicza fotografia

Latifa od trzech lat więziona jest przez swojego ojca

Aleksandra Andrzejak 27 czerwca 2021 08:01
latifa tajemnicze zdjecie
Fot. Screen, Youtube.com/FreeLatifa Official

Księżniczka Latifa od trzech lat więziona była przez swojego ojca, emira Dubaju Muhammada ibn Raszida Al Maktuma. Wszystko wskazuje na to, że w końcu cieszy się wolnością. Koleżanka księżniczki zamieściła na Instagramie zdjęcie, które sugeruje, że obydwie przebywają obecnie w Hiszpanii. Czy to dowód na to, że księżniczka Latifa żyje i nareszcie jest wolna?

Księżniczka Latifa: zniknięcie

Latifa ibn Muhammad Al Maktum jest jednym z 25 dzieci arabskiego szejka i emira Dubaju Muhammada ibn Raszida Al Maktuma. W 2018 roku próbowała uciec z kraju. Plan się nie powiódł. Kiedy Latifa była już na wodach międzynarodowych, na jacht weszli uzbrojeni mężczyźni. Księżniczka została porwana i przetransportowana do Dubaju.

Zobacz także: Uciekła z domu, została porwana przez mafię... Zniknięcie Emanueli Orlandi wciąż pozostaje tajemnicą

Po próbie ucieczki ojciec Latify zamknął ją w willi. Posiadłość stała się dla księżniczki więzieniem. W 2019 więziona kobieta weszła w posiadanie telefonu. Udało jej się porozmawiać z kuzynem. Przesłała też kilka filmów. Na nagraniach przyznawała, że jest w willi, która została przekształcona w więzienie. Wszystkie okna w budynku miały być zamknięte, a Latifa miała zakaz wychodzenia na dwór. Wewnątrz budynku były z nią dwie policjantki, a na zewnątrz stało pięciu funkcjonariuszy.

latifa zaginela zdjecie
Fot. Screen, Youtube.com/FreeLatifa Official

Screen, Youtube.com/FreeLatifa Official

Księżniczka Latifa: tajemnicze zdjęcie

Kontakt z Latifą się wówczas urwał. Władze Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich oświadczyły, że kobieta jest bezpieczna. W sobotę, 22 maja 2021 BBC poinformowało o fotografii, na której może znajdować się księżniczka. Jej obecność na fotografii potwierdza przyjaciel dziewczyny, do którego dotarli dziennikarze brytyjskiej telewizji. Zdjęcie ma przedstawiać Latifę przebywającą w towarzystwie dwóch kobiet w centrum handlowym Mall of the Emirates w Dubaju.

Zobacz także: „Miło było mieć prawdziwą rodzinę w piwnicy” Fritzl, potwór z Amstetten, umiera w więzieniu

BBC nie udało się jednak potwierdzić autentyczności fotografii. Nie wiadomo też, kiedy dokładnie zdjęcie zostało wykonane. Za kobietami na zdjęciu widać, ekran, a na nim reklamę filmu Demon Slayer: Mugen Train, który wszedł do kin w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 13 maja 2021 roku. Żadna z kobiet na zdjęciu nie odpowiedziała na pytania BBC. Kiedy zdjęcie obiegło świat, David Haigh, współzałożyciel kampanii Free Latifa wydał oświadczenie: „Potwierdzamy, że w kampanii doszło do kilku potencjalnie znaczących i pozytywnych wydarzeń. Na tym etapie nie zamierzamy jednak udzielać dalszych komentarzy. Nastąpi to w odpowiednim czasie”, powiedział.

Księżniczka Latifa wreszcie wolna. Przebywa w Hiszpanii

Wygląda na to, że zdjęcie Latify z maja było prawdziwe. Dziś do sieci trafiła kolejna fotografia księżniczki, która wraz z przyjaciółką odpoczywa na wakacjach w Hiszpanii. Koleżanka Latify, Sioned Taylor, zamieściła z nią zdjęcie na Instagramie. „Wspaniałe europejskie wakacje z Latifą. Bawimy się i podróżujemy”, podpisała zdjęcie. Wygląda na to, że księżniczka w końcu cieszy się upragnioną wolnością.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.