prof. Romuald Dębski nie żyje
Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News
POŻEGNANIE

Znana jest data pogrzebu doktora Romualda Dębskiego

Jego żona ogłosiła termin we wzruszający sposób...

Weronika Kostyra 23 grudnia 2018 09:29
prof. Romuald Dębski nie żyje
Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News

Wybitny lekarz, Romuald Dębski odszedł 20 grudnia. Na początku mięsiąca trafił do szpitala, a jego stan był określany jako ciężki. Wielki przyjaciel kobiet i uznany naukowiec zmarł w czwartek rano. Miał zaledwie 62 lata. Żona profesora, Marzena Dębska pożegnała męża we wzruszającym nekrologu i podała termin pogrzebu.

Data pogrzebu Romualda Dębskiego

Wszyscy, którzy znali Romualda Dębskiego podkreślają, że był całym sercem oddany swoim pacjentkom i ich dzieciom. Był kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Dokonywał rzeczy niemożliwych. Na jego oddziale przeprowadzano zabiegi wyjątkowe w skali światowej. „Był wybitnym lekarzem, naukowcem, dydaktykiem, ogromnym autorytetem medycznym i wzorcem etycznym dla wielu pokoleń lekarzy. Był chyba jednym z ostatnich omnibusów w medycynie. Ale przede wszystkim był Przyjacielem kobiet. Był przy nich na dobre i na złe. Dziesiątki tysięcy kobiet w całej Polsce doświadczyło Jego przyjaźni i oddania, zawdzięczając Jemu życie swoich dzieci, a często również i własne”, napisała jego żona.

Małżonkowie razem prowadzili Dębski Clinic, placówkę, która pomagała kobietom z całej Polski i zajmowała się przypadkami, które przez część lekarzy zostały uznane za beznadziejne. Wspólnie pracowali, ale każdą wolną chwilę poświęcali rodzinie. Owocem ich miłości są trzej synowie: bliźniaki Aleksander i Filip oraz najmłodszy, Kuba. Wybitny ginekolog ma jeszcze dwóch synów z poprzedniego małżeństwa. Odejście Romualda Dębskiego to dla całej jego rodziny cios.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 4 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. O godz, 14.00 urna z Prochami Profesora zostanie złożona do grobu na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. 

Profesor Romuald Dębski, kim był wybitny ginekolog?
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?