prof. Romuald Dębski nie żyje
Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News
POŻEGNANIE

Znana jest data pogrzebu doktora Romualda Dębskiego

Jego żona ogłosiła termin we wzruszający sposób...

Weronika Kostyra 23 grudnia 2018 09:29
prof. Romuald Dębski nie żyje
Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News

Wybitny lekarz, Romuald Dębski odszedł 20 grudnia. Na początku mięsiąca trafił do szpitala, a jego stan był określany jako ciężki. Wielki przyjaciel kobiet i uznany naukowiec zmarł w czwartek rano. Miał zaledwie 62 lata. Żona profesora, Marzena Dębska pożegnała męża we wzruszającym nekrologu i podała termin pogrzebu.

Data pogrzebu Romualda Dębskiego

Wszyscy, którzy znali Romualda Dębskiego podkreślają, że był całym sercem oddany swoim pacjentkom i ich dzieciom. Był kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Dokonywał rzeczy niemożliwych. Na jego oddziale przeprowadzano zabiegi wyjątkowe w skali światowej. „Był wybitnym lekarzem, naukowcem, dydaktykiem, ogromnym autorytetem medycznym i wzorcem etycznym dla wielu pokoleń lekarzy. Był chyba jednym z ostatnich omnibusów w medycynie. Ale przede wszystkim był Przyjacielem kobiet. Był przy nich na dobre i na złe. Dziesiątki tysięcy kobiet w całej Polsce doświadczyło Jego przyjaźni i oddania, zawdzięczając Jemu życie swoich dzieci, a często również i własne”, napisała jego żona.

Małżonkowie razem prowadzili Dębski Clinic, placówkę, która pomagała kobietom z całej Polski i zajmowała się przypadkami, które przez część lekarzy zostały uznane za beznadziejne. Wspólnie pracowali, ale każdą wolną chwilę poświęcali rodzinie. Owocem ich miłości są trzej synowie: bliźniaki Aleksander i Filip oraz najmłodszy, Kuba. Wybitny ginekolog ma jeszcze dwóch synów z poprzedniego małżeństwa. Odejście Romualda Dębskiego to dla całej jego rodziny cios.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 4 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. O godz, 14.00 urna z Prochami Profesora zostanie złożona do grobu na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. 

Profesor Romuald Dębski, kim był wybitny ginekolog?
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.