Wypadek autobusu w Warszawie na trasie s8, kierowca zasłabł
Fot. Aneta Kwiatkowska/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku autobusu w Warszawie. Co z jego kierowcą?

O szczegółach poinformowali Rafał Trzaskowski i jeden z policjantów

Rafał Kowalski 25 czerwca 2020 14:43
Wypadek autobusu w Warszawie na trasie s8, kierowca zasłabł
Fot. Aneta Kwiatkowska/East News

Między godziną 12 a 13 z trasy S8 na wysokości warszawskiego Mostu Grota-Roweckiego spadł autobus linii 186. W wyniku zdarzenia ponad 20 osób jest rannych, a jedna nie żyje. Osoby wymagające największej pomocy zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Na miejscu wypadku są policja, straż, ratownicy medyczni, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł a także prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Co było przyczyną wypadnięcia autobusu z trasy?

Hipotezy dotyczące wypadku w Warszawie. Kierowca linii 186 zasłabł?

Tuż po godzinie 14 rozmówca TVN24 był Rafał Trzaskowski, który przerwał kampanię wyborczą i przyjechał na miejsce zdarzenia. Polityk poinformował, jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna wypadku. Czy była to wina kierowcy? „Wiemy, że kierowca był młody stażem pracy. Prawdopodobnie zasłabł. Badamy kolejne szczegóły”, powiedział prezydent Warszawy, a podawane przez niego informacje potwierdził funkcjonariusz policji. Dodano też, że prowadzący pojazd był trzeźwy oraz nie przekroczył godzin swojej pracy - rozpoczął dyżur przed godziną szóstą. Dwudziestokilkuletni mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale jego stan nie jest ciężki.

Brat jednego z poszkodowanych powiedział w rozmowie z reporterem TVN24, że autobus był spóźniony. Według relacji pana Arka pojazd miał jechać około 80 km/h. Czy tak było? To sprawdzają policjanci.

Konkretne liczby dotyczące wypadku podawał też na antenie TVN24 wojewoda mazowiecki. „Autobusem jechało 40 osób, 20 z nich odniosło mniejsze lub większe obrażenia. Niestety mamy jednego zabitego; 6 osób pojechało do szpitali z ciężkimi obrażeniami. Inne, około 10 osób, z lżejszymi obrażeniami, niektóre są tutaj na miejscu opatrywane, inni pojechali również do szpitali”, mówił Konstanty Radziwiłł. Przedstawicielka Szpitala Bielańskiego, gdzie trafiła największa liczba potrzebujących, przekazała w TVN24, że żadnej z osób nie zagraża zagrożenie zdrowia i życia. Wszyscy są w trakcie diagnostyki i operacji. Na miejscu jest prezydent Warszawy i wiceminister zdrowia.

Trwają prace mające na celu uprzątnięcie miejsca zdarzenia. Najpierw eksperci chcą przeciąć zwisające elementy autokaru tak, by rozdzielić przednią część leżącą pod trasą S8 na nasypie Wisłostrady z końcem autobusu zwisającym z mostu. Później autobus zabierze laweta. Akcja ma potrwać kilka godzin. Kierowcom zaleca się objazdy.

Post będzie aktualizowany. Więcej informacji zawarliśmy też w poprzednim artykule. 

Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek
Fot. Aneta Kwiatkowska/East News

Warszawa, autobus, autobus miejski, wypadek, zdjęcia z miejsca wypadku
Fot. Jakub Kaminski/East News

TAGI #wypadek

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?