Joanna Turkowska walczy o życie
Fot. Facebook/JoannaTurkowska
o tym się mówi

Znana aktorka walczy o życie po wypadku. Wbiło się w jej głowę ostrze szpady! 

Wciąż jest nieprzytomna...

Monika Katarzyna Krupska 13 września 2018 12:30
Joanna Turkowska walczy o życie
Fot. Facebook/JoannaTurkowska

To miała być zwykła próba spektaklu dla studentów, a skończyła się okropnym wypadkiem. Aktorka Joanna Turkowska ćwiczyła z przyszłymi aktorami scenę pojedynku na szpady, gdy nagle jedna z nich rozpadła się! Ostrze uderzyło Turkowską w głowę, która od dnia wypadku nie odzyskała przytomności...

Tragiczny wypadek Joanny Turkowskiej 

Joanna Turkowska to była studentka Zbigniewa Hołdysa. Aktorka jest wspaniałą edukatorką. Lubianą przez studentów. 8 czerwca przeprowadzała próbę spektaklu w Warszawskiej Szkole Filmowej. Podczas sceny szpada rozpadła się, ostrze wbiło się w skroń 46-latki. Joannie natychmiastowo udzielono pomocy. Błyskawicznie przetransportowano ją do Szpitala Bielańskiego w Warszawie, gdzie przeszła dwie poważne operacje. Od dnia wypadku nie odzyskała, jednak przytomności...

Obecnie 46-latka znajduje się w szpitalu w Krakowie. Po ponad trzech miesiącach od wypadku jej stan nie poprawił się. Ponadto aktorka ma sparaliżowaną lewą stronę ciała. Rodzina i znajomi zorganizowali zbiórkę pieniędzy, która ma na celu pomóc w rehabilitacji. Do akcji włączył się również Zbigniew Hołdys. 

„Znacie Joannę - to tytan pracy. Ona swoją wykonuje jak zawsze - z całą pasją, poświęceniem i zaangażowaniem, nie bacząc na pot i łzy. Nasza rola to pomóc jej w tym jak najbardziej - aby nawiązać z nią kontakt i stopniowo przywracać przytomność. Joanna musi wrócić na scenę, na plan, na salę prób, na rower, na kajak, na szlaki Korony Gór Polskich (zostały jej 3 szczyty), w Tatry, w Bieszczady, na Warmię, na Podlasie, na Pomorze i Kaszuby, do lasów, nad rzeki, na jeziora, w góry i w miasta, do studentów, do tancerzy, do szamanów, do artystów - do roboty!”, napisali na stronie zbiórki organizatorzy. 

Na leczenie Joanny potrzebnych jest 180 tys. zł. Do tej pory zebrano ponad 26 tys. zł. Pomóc Joannie można TU 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.