Grzegorz Miecugow
Fot. RADEK POLAK/AF PHOTO
POŻEGNANIE

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Grzegorz Miecugow. Dziennikarz w wieku 61 lat przegrał walkę z nowotworem

Konrad Szczęsny 26 sierpnia 2017 18:09
Grzegorz Miecugow
Fot. RADEK POLAK/AF PHOTO

Grzegorz Miecugow, legendarny prowadzący „Szkło kontaktowe” zmarł w wieku 61 lat. Dziennikarz przegrał walkę z rakiem. O śmierci prezentera poinformowała rodzina. Wkrótce informację tę potwierdziła również stacja TVN.

Polecamy też: Grzegorz Miecugow pozostawił syna Krzysztofa i ukochaną żonę Joannę. Co mówili o dziennikarzu jego najbliżsi?

Polecamy też: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o karierze i życiowych wyborach?

Grzegorz Miecugow zmarł w wieku 61 lat

W specjalnym poście informację tę podała na Facebooku redakcja „Szkła kontaktowego”, z którą Grzegorz Miecugow związany był od 12 lat, czyli od 2005 roku. Widzowie uwielbiali jego poczucie humoru, dystans i ironiczne podejście w komentowaniu bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce. Wiemy także, że bezpośrednią przyczyną śmierci dziennikarza TVN była przegrana walka z rakiem.

Polecamy też: Czy Chester Bennington został zamordowany? Nowe fakty w sprawie śmierci wokalisty Linkin Park zaszokowały jego fanów

Przyczyny śmierci Grzegorza Miecugowa

Dziennikarz od kilku lat cierpiał na chorobę nowotworową, a dokładnie na raka płuc, z którym zmagał się od grudnia 2011 roku. Tak mówił o tym w trakcie spotkania autorskiego w Darłowie w marcu bieżącego roku.

Mogę być bardzo ciężko chory. Tak czy siak, będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie”, pytał Grzegorz Miecugow, cytowany przez serwis naszemiasto.pl.

Gdy w trakcie tej samej rozmowy został zapytany, czy publiczne mówienie o tak osobistej kwestii jest elementem autoterapii i sposobem radzenia sobie z traumą, odpowiedział:

Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył”, deklarował.

Polecamy też: To koniec Linkin Park? Po śmierci wokalisty grupy fani drżą o dalsze losy zespołu, a muzycy oświadczyli, że...

Kiedy zmarł Grzegorz Miecugow?

Jak podaje portal TVN24.pl, Grzegorz Miecugow zmarł w sobotę 26 sierpnia o godzinie 14:55, prawdopodobnie w Warszawie.

Grzegorz Miecugow przebywał w ostatnim czasie w szpitalu

Jak wyznał Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24, w ostatnim czasie stan zdrowia Grzegorza Miecugowa pogorszył się i dziennikarz przebywał pod stałą opieką lekarską.

Kiedy rozmawiałem z Nim ostatnio, kiedy był w szpitalu właśnie to Mu powiedziałem: „Potrzebujemy Cię tutaj, więc zgarniaj się i wracaj”. Ożywił się. Obiecał. Ale nie wróci. Zostawia nas w smutku, żałobie i sprzeciwie wobec okrutnego wyroku choroby”, zwierzył się portalowi tvn24.pl

Polecamy też: Witold Pyrkosz nie żyje. Legendarny aktor zmarł w wieku 90 lat

Widzowie opłakują Grzegorz Miecugowa i wspominają legendarnego dziennikarza

Poza osobami z pierwszym stron gazet, smutku z powodu straty tak wielkiego dziennikarza, jakim był Grzegorz Miecugow, nie kryją również widzowie.

Ależ smutna wiadomość :( Boże, jeszcze kilka godzin temu żył... Bardzo bliski mi jest Jego głos, spokój bycia. Zwłaszcza od czasów powstania TVN osoba Pana Grzegorza niejako wrosła w moja młodzieńcza, a później dorosłą rzeczywistość. Bardzo mi przykro, że odszedł. Tym bardziej, ze 61 lat to jeszcze jednak tak niewiele...”, napisała poruszona Pani Ewa.

Jeden z tych, którzy byli mi bliscy w oglądzie rzeczywistości...Przykro mi. Odszedł świetny, obiektywny komentator. Mam nadzieję, że będą kontynuatorzy tej misji”, podkreślił Pan Grzegorz.

Grzegorz Miecugow towarzyszył mi w życiu dorosłym od zawsze. Pamiętam jego głos z radia, z radiowej 3 - czyli programu 3 PR. Lubiłam jego poziom refleksji, bo zawsze trafiał w sedno. Gdy słuchałam go przez radio, miałam wrażenie, że wiem, kiedy się uśmiecha, tzn. kiedy wiadomość, którą czyta, wywołuje w nim wesołość . Inteligencja starej szkoły”, zwierzyła się poruszona Pani Beata.

Polecamy też: Do sieci wyciekł tajny plan na wypadek śmierci Elżbiety II! ''Guardian'' ujawnia szczegóły

Kariera telewizyjna Grzegorza Miecugowa

Urodzony w 1955 roku w Krakowie dziennikarz związany był ze stacją TVN od początku jej istnienia, czyli od 1997 roku. Jest uważany za współtwórcę serwisu informacyjnego „Fakty”, natomiast od 12 lat, czyli od 2005 roku był jednym z gospodarzy programu „Szkło kontaktowe” w TVN24. Prowadził także rozmowy z różnymi osobistościami, m.in. ze świata polityki, w programie „Inny Punkt Widzenia” w TVN24. Zawsze ze śmiechem deklarował, że nie chciał zostać dziennikarzem, zaś to, że znalazł się w takim a nie innym punkcie, jeśli chodzi o karierę zawodową, jest dziełem przypadku. 

Przed 1997 rokiem pracował m.in. w programie III Polskiego Radia, zaś po odejściu z tegoż przeszedł do Telewizji Polskiej. Szerszej publiczności dał się poznać w 2001 roku, gdy m.in. z Martyną Wojciechowską poprowadził w TVN pierwszą serię bardzo popularnego reality show „Big Brother”, którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów i który do dziś uważany jest w Polsce za początek show-biznesu na szeroką skalę. To także jeden z założycieli pionierskiego projektu, jakim było tworzenie pierwszej tego typu stacji informacyjnej w Polsce, czyli TVN24. Związany był z nią zresztą do końca: początkowo pracował na stanowisku szefa zespołu wydawców, zaś w ostatnich latach został dyrektorem działu publicystyki TVN24. Widzowie uwielbiali go jako prowadzącego takie programy, jak „Inny Punkt Widzenia” i „Szkło kontaktowe”. Dał się również poznać jako gospodarz debat z cyklu „Arena Idei”. 

W ostatnich latach był również wykładowcą dziennikarstwa Collegium Civitas, co z dumą podkreślał w wywiadach. 

Przeczytaj też: Złamane życie wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona: molestowanie, narkotyki, alkohol, depresja

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.