"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.
O TYM SIĘ MÓWI

Zimna Wojna walczy o nominację do Złotych Globów 2019!

Jakie szanse ma film Pawła Pawlikowskiego?

Monika Katarzyna Krupska 6 listopada 2018 22:09
"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.

Tak blisko dawno nie było! Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego właśnie walczy o nominację do Złotych Globów 2019. Film znalazł się na liście 80 międzynarodowych produkcji z 49 krajów w kategorii najlepszy film zagraniczny. Czy ma szansę? Tego dowiemy się już 6 grudnia! 

Złote Globy 2019. Zimna Wojna na liście? 

Właśnie podano listę 80 filmów, które mają szansę na nominację do Złotych Globów 2019. Film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna również znalazł się na liście Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Zmierzy się z takimi filmami, jak np.: Never Look Away, Night Accident czy Shoplifters. Cztery lata temu szansę na statuetkę otrzymał inny film Pawła Pawlikowskiego, mianowicie Ida. Ale finalnie przegrał z rosyjskim Lewiatanem. Idzie udało się, jednak wywalczyć Oscara! Tu Zimna Wojna również jest poważnym kandydatem jeśli chodzi o przyszłoroczną statuetkę. Bo film podbił serca publiczności i krytyków na całym świecie. Wyróżniony został już m.in. Złotą Palmą, Złotym Lwem czy Złotym Gronem. 

Jeśli chodzi o polskie nominacje do Złotych Globów, to najwięcej zdobył ich Krzysztof Kieślowski. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej wyróżniło jego Podwójne życie Weroniki, Trzy kolory: Niebieski i Trzy kolory: Czerwony. Żaden z filmów nie zdobył nagrody. 

Czy Zimnej Wojnie uda się, jako pierwszej otrzymać prestiżowe wyróżnienie? Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 6 stycznia 2019 roku. Miesiąc wcześniej dowiemy się, czy udało się otrzymać nominację.  

Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Fot. mat. pras.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Tylko w VIVIE! inspirująca rozmowa z KATARZYNĄ SKRZYNECKĄ o tym, dlaczego postanowiła wrócić do figury 30-latki. „Prezes” ROBERT GÓRSKI i MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA o tym, czy ich życie przypomina… kabaret. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI o tym, co robi, kiedy cały dom zaśnie.