KULTURA

Zimna Wojna wyrywa serca! Przeczytaj naszą recenzję!

Od dziś film Pawła Pawlikowskiego w kinach!

Roman Praszyński 8 czerwca 2018 13:22
Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Takiego nawału dziennikarzy warszawskie kino Atlantic jeszcze nie widziało. Na prasowy pokaz Zimnej wojny przyszły tłumy ludzi z mediów. Żeby wszyscy mogli obejrzeć film nagrodzony Cannes, dystrybutor udostępnił drugą salę. Każdy chciał zobaczyć Joannę Kulig, którą okrzyknięto nową Jeanne Moreau i Tomasza Kota, którego zagraniczne media obsadziły już w roli nowego Bonda. Wszyscy byli ciekawi, jak wygląda film, który widownia w Cannes oklaskiwała na stojąco.

Miłość według Pawła Pawlikowskiego

Biało czarny film pełen muzyki. Pawlikowski opowiada historię miłości w świecie komunistycznej Polski i artystycznego Paryża lat 50 i 60 zeszłego wieku. Historię miłości, za którą trzeba zapłacić najwyższą cenę. Postaci grane przez Tomasza Kota i Joannę Kulig kochają się, ale świat nie pozwala im być szczęśliwie razem. W Polsce gnębi ich system, w Paryżu muszą sprzedać swój talent. Więc kroczą od dramatu do tragedii.

Pawlikowskiemu zrobił film o miłości niemożliwej. Dwoje pragnących się ludzi nie umie żyć bez siebie, ale razem też im nie wychodzi. Zula, grana przez Joannę Kulig, jest fascynująca kobietą, która dla miłości zrobi wszystko. Więc widza czeka wiele niespodzianek.

Film jest wysmakowany estetycznie, świetnie wykorzystuje polską muzykę ludową. Jest jak podróż w czasie do świata kina lat sześćdziesiątych, czasów kiedy rządzili Komeda i Roman Polański.

Brawa dla Pawła Pawlikowskiego

Tłum dziennikarzy bił brawo po projekcji. Z kina wychodzili ludzie dyskutujący o filmie. Paweł Pawlikowski potrafi poruszyć polskie serca. Jego „Ida” wywoła zachwyty i głosy oburzenia. Jak będzie tym razem? Kto teraz poczuje się urażony polityczną historią o miłości?

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.