Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe
KULTURA

Zimna Wojna wyrywa serca! Przeczytaj naszą recenzję!

Od dziś film Pawła Pawlikowskiego w kinach!

8 czerwca 2018 13:22
Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Takiego nawału dziennikarzy warszawskie kino Atlantic jeszcze nie widziało. Na prasowy pokaz Zimnej wojny przyszły tłumy ludzi z mediów. Żeby wszyscy mogli obejrzeć film nagrodzony Cannes, dystrybutor udostępnił drugą salę. Każdy chciał zobaczyć Joannę Kulig, którą okrzyknięto nową Jeanne Moreau i Tomasza Kota, którego zagraniczne media obsadziły już w roli nowego Bonda. Wszyscy byli ciekawi, jak wygląda film, który widownia w Cannes oklaskiwała na stojąco.

Miłość według Pawła Pawlikowskiego

Biało czarny film pełen muzyki. Pawlikowski opowiada historię miłości w świecie komunistycznej Polski i artystycznego Paryża lat 50 i 60 zeszłego wieku. Historię miłości, za którą trzeba zapłacić najwyższą cenę. Postaci grane przez Tomasza Kota i Joannę Kulig kochają się, ale świat nie pozwala im być szczęśliwie razem. W Polsce gnębi ich system, w Paryżu muszą sprzedać swój talent. Więc kroczą od dramatu do tragedii.

Pawlikowskiemu zrobił film o miłości niemożliwej. Dwoje pragnących się ludzi nie umie żyć bez siebie, ale razem też im nie wychodzi. Zula, grana przez Joannę Kulig, jest fascynująca kobietą, która dla miłości zrobi wszystko. Więc widza czeka wiele niespodzianek.

Film jest wysmakowany estetycznie, świetnie wykorzystuje polską muzykę ludową. Jest jak podróż w czasie do świata kina lat sześćdziesiątych, czasów kiedy rządzili Komeda i Roman Polański.

Brawa dla Pawła Pawlikowskiego

Tłum dziennikarzy bił brawo po projekcji. Z kina wychodzili ludzie dyskutujący o filmie. Paweł Pawlikowski potrafi poruszyć polskie serca. Jego „Ida” wywoła zachwyty i głosy oburzenia. Jak będzie tym razem? Kto teraz poczuje się urażony polityczną historią o miłości?

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.