Zginął po zejściu lawiny w Alpach

Konrad Szczęsny 3 kwietnia 2018 18:05

To ogromna strata dla świata alpinizmu. W poniedziałek w Alpach Zachodnich w masywie Aiguilles Rouges zginął doktor Emmanuel Cauchy, specjalista w leczeniu odmrożeń. Opiekował się m.in. Elisabeth Revol, gdy wróciła w styczniu spod Nanga Parbat, góry w Himalajach, na której zaginął Tomasz Mackiewicz.

Emmanuel Cauchy nie żyje

Lekarz zginął na skutek zejścia lawiny. Niestety, 58-letni lekarz zlekceważył obowiązujący w tych okolicach w poniedziałek trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W pięciostopniowej skali oznaczało to bardzo duże ryzyko wystąpienia tego zjawiska. Jego towarzyszom udało się jednak przeżyć.

„Ciało Cauchy'ego zostało odnalezione w pobliżu Chamonix. Cztery osoby, w tym kobietę i trzech mężczyzn, udało się uratować. Wszyscy trafili do szpitala po akcji ratunkowej z udziałem alpinistów, psów oraz śmigłowca”, pisze serwis TVN24.

Elisabeth Revol o śmierci Emmanuela Cauchy'ego

Uratowana przez Denisa Urubko i Adama Bieleckiego pod Nanga Parbat Francuzka nie ukrywa poruszenia odejściem Emmanuela Cauchy'ego.

„Jestem głęboko zasmucona wiadomością o śmierci Cauchy'ego. Świat alpinizmu stracił najwybitniejszego doktora i wspaniałego człowieka, który rozwijał górską medycynę. Uratował życie tak wielu ludzi. Przez ostatnie dwa miesiące był dla mnie bardzo pomocny”, podkreśliła Elisabeth Revol na portalu społecznościowym. 

Jak podają zagraniczne serwisy, Emmanuel Cauchy koordynował akcję ratunkową na Nanga Parbat i był po niej w stałym kontakcie z pakistańskimi lekarzami. Instruował ich, jak mają opiekować się Elisabeth Revol. Dzięki niemu himalaistka uniknęła amputacji palców ręki oraz stopy.  

1/5
Elisabeth Revol
Copyright @East News
1/5

W poniedziałek w Alpach zginął Emmanuel Cauchy, specjalista od odmrożeń, który uratował Elisabeth Revol po tragedii na Nanga Parbat.

2/5
Elisabeth Revol
Copyright @East News
2/5

Dzięki jego opiece Elisabeth Revol po tragedii na Nanga Parbat uniknęła amputacji palców ręki oraz stopy. 

3/5
Dlaczego Polacy hejtują Elisabeth Revol i co jej zarzucają?
Copyright @Facebook @Elisabeth Revol
3/5

Elisabeth Revol razem z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła w styczniu Nanga Parbat. Jednak tuż po tym, jak tego dokonali spostrzegła, że jej partner jest w bardzo złym stanie.

4/5
Dlaczego Polacy hejtują Elisabeth Revol i co jej zarzucają?
Copyright @Facebook @Elisabeth Revol
4/5

Elisabeth Revol podjęła natychmiastową decyzję o rozpoczęcia zejścia ze szczytu Nanga Parbat, jednak Tomasz Mackiewicz był w tak złym stanie, że musiała pozostawić go na wysokości 7200 metrów. Sama kontynuowała zejście.

5/5
Dlaczego Polacy hejtują Elisabeth Revol i co jej zarzucają?
Copyright @Facebook @Elisabeth Revol
5/5

Elisabeth Revol na wysokości 6100 metrów odnaleźli Adam Bielecki i Denis Urubko, którzy ruszyli na ratunek parze spod K2 tuż po tym, gdy świat obiegła informacja o ich stanie zdrowia. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne nie kontynuowali wejścia na wysokość 7200 metrów, na której przebywał Tomasz Mackiewicz

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?