O TYM SIĘ MÓWI

Lekarz, który uratował Elisabeth Revol po tragedii na Nanga Parbat, nie żyje

Zginął po zejściu lawiny w Alpach

Konrad Szczęsny 3 kwietnia 2018 18:05

To ogromna strata dla świata alpinizmu. W poniedziałek w Alpach Zachodnich w masywie Aiguilles Rouges zginął doktor Emmanuel Cauchy, specjalista w leczeniu odmrożeń. Opiekował się m.in. Elisabeth Revol, gdy wróciła w styczniu spod Nanga Parbat, góry w Himalajach, na której zaginął Tomasz Mackiewicz.

Emmanuel Cauchy nie żyje

Lekarz zginął na skutek zejścia lawiny. Niestety, 58-letni lekarz zlekceważył obowiązujący w tych okolicach w poniedziałek trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W pięciostopniowej skali oznaczało to bardzo duże ryzyko wystąpienia tego zjawiska. Jego towarzyszom udało się jednak przeżyć.

„Ciało Cauchy'ego zostało odnalezione w pobliżu Chamonix. Cztery osoby, w tym kobietę i trzech mężczyzn, udało się uratować. Wszyscy trafili do szpitala po akcji ratunkowej z udziałem alpinistów, psów oraz śmigłowca”, pisze serwis TVN24.

Elisabeth Revol o śmierci Emmanuela Cauchy'ego

Uratowana przez Denisa Urubko i Adama Bieleckiego pod Nanga Parbat Francuzka nie ukrywa poruszenia odejściem Emmanuela Cauchy'ego.

„Jestem głęboko zasmucona wiadomością o śmierci Cauchy'ego. Świat alpinizmu stracił najwybitniejszego doktora i wspaniałego człowieka, który rozwijał górską medycynę. Uratował życie tak wielu ludzi. Przez ostatnie dwa miesiące był dla mnie bardzo pomocny”, podkreśliła Elisabeth Revol na portalu społecznościowym. 

Jak podają zagraniczne serwisy, Emmanuel Cauchy koordynował akcję ratunkową na Nanga Parbat i był po niej w stałym kontakcie z pakistańskimi lekarzami. Instruował ich, jak mają opiekować się Elisabeth Revol. Dzięki niemu himalaistka uniknęła amputacji palców ręki oraz stopy.  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.