Kim jest są dziewczyny z zespołu Tulia, reprezentantki Polski na Eurowizji?
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska
O TYM JEST GŁOŚNO

Zespół Tulia dosłownie otarł się o finał Eurowizji!

Ile punków zabrakło mu do zakwalifikowania się?

Weronika Kostyra 20 maja 2019 11:25
Kim jest są dziewczyny z zespołu Tulia, reprezentantki Polski na Eurowizji?
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

Wielki finał Eurowizji w Tel Awiwie już za nami. Zaprezentowało się na nim 26 krajów. Tegorocznym wygranym okazał się reprezentujący Holandię Duncan Laurence, który wykonał utwór Arcade. Piosenka porwała publiczność i wszystkich głosujących, dlatego wybór ten nie jest zaskoczeniem. Drugie miejsce zajęły Włochy, a trzecia okazała się Rosja. Niestety reprezentujący Polskę zespół Tulia odpadł po pierwszym półfinale, okazuje się jednak, że grupa dosłownie otarła się o finał. Ile puntów zabrakło?

Zespół Tulia miał szanse na finał Eurowizji?

Piosenka Pali się, którą zaprezentowała Tulia, „to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki - zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie”, głosił komunikat prasowy.

Poruszająca piosenka i barwne show nie zapewniły zespołowi awansu do finału, lecz okazuje się, że było bardzo blisko. W ogólnej klasyfikacji piosenka zdobyła 120 punktów – 60 od jurorów i 60 od widzów. Zajęła tym samym 11. miejsce, czyli pierwsze poza finałem, ponieważ zakwalifikowano dziesięciu wykonawców. Białoruś, która osiągnęła dziesiątą pozycję, wyprzedziła Polskę o zaledwie dwa punkty.

Członkinie zespołu podziękowały za całe wsparcie, jakie otrzymały przed swoim występem i po nim. „Cała miłość, energia i serdeczne słowa, które dostałyśmy od wielu zagranicznych dziennikarzy, pozostałych delegacji, oraz poznanych artystów przekonały nas, że warto dalej nieść muzyką piękno naszej kultury. Będziemy to robiły tak, jak dotychczas”, czytamy na Facebooku. 

Wyniki głosowania na Polskę na Eurowizji
Fot. Eurovision.tv

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#tulia #eurovision #fireoflove #poland

Post udostępniony przez T U L I A (@tulia.official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.