O TYM SIĘ MÓWI

Wykorzystano nieprzyzwoite zdjęcia żony Kim Dzong Una. Przywódca KRLD nie kryje wściekłości

Polityk oskarży Koreę Południową?

Ksenia Krasko 2 lipca 2020 18:45

O żonie Kim Dzong Una, jak i o nim, tak naprawdę wiemy niewiele. Po raz pierwszy pojawiła się u jego boku w 2012 roku, ale małżeństwem mogą być dłużej. Prawdopodobnie mają trójkę dzieci. W 2018 roku media Korei Północnej „awansowały” Ri Sol Ju, nazywając ją pierwszą damą, a nie „towarzyszką” dyktatora, jak dotąd. Mówi się, że ma wielki wpływ na kontrowersyjnego przywódcę KRLD. Być może dlatego Kim Dzong Un tak emocjonalnie zareagował na „propagandowe ulotki”, o których mówią wszystkie światowe media.

Żona Kim Dzong Una na ulotkach

Kim Dzong Un jest wściekły z powodu dystrybucji prowokujących ulotek, na których umieszczono nieprzyzwoite zdjęcia jego żony. Jak informują media, o działania przeciwko dyktatorowi oskarża się przeciwników polityka z Korei Południowej.

Według doniesień prasy, właśnie z tego powodu dyktator nakazał wysadzić biuro łączności w mieście Kaesong, które służyło do prowadzenia negocjacji z Seulem.

Portal Daily Mail potwierdza, że biuro zostało zniszczone, a także publikuje jedną z ulotek. Sugeruje ona, że Ri Sol Ju zagrała w filmie pornograficznym, a nieprzyzwoite zdjęcia żony Kim Dzong Una mają być dowodem. Propagandowe ulotki trafiają na terytorium KRLD z Korei Południowej przymocowane do balonów lub w butelkach.

Sekretariat prasowy lidera KRLD wydał już oświadczenie. Rosyjski ambasador Alexander Matsegora w wywiadzie z agencją TASS zaznaczył, że jest to „pozbawiona skrupułów, ofensywna propaganda, która degraduje małżonkę przywódcy kraju”.

Kim Dzong Un, Ri Sol Ju, ulotka
Fot. Screen Twitter

Życie Ri Sol Ju to jedna z największych tajemnic Korei Północnej. Władze skutecznie ukrywają, czym zajmowała się przed małżeństwem z Kim Dzong Unem. Nieznany jest nawet dokładny rok jej urodzenia, ale uważa się, że to koniec lat 80.

Pierwsza dama KRLD podobno ma wpływ na niektóre decyzje męża. Uważa się, że to ona przekonała dyktatora, aby pozwolił północnokoreańskim kobietom jeździć na rowerze.

Jeszcze w październiku 2019 roku media donosiły, że żona Kim Dzong Una zniknęła, ale już na początku tego roku zrobiono jej nowe oficjalne zdjęcia. Ri Sol Ju „ukrywała” się już wcześniej – np. w 2016 roku nie pokazywała się publicznie przez dziewięć miesięcy. Wtedy podejrzewano, że jest w ciąży, ale nigdy tego nie ustalono. 

Ri Sol Ju, Kim Dzong Un
Fot. Kyodo/EAST NEWS

Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?