Alibabki, Wanda Narkiewicz-Jodko, Wanda Borkowska
Fot. Dominik Zachariasz/REPORTER/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Legendy polskiej muzyki walczą o zdrowie: „To przekracza ich możliwości finansowe”

Fundacja prosi o pomoc dla Wandy i Jana Borkowskich

Redakcja VIVA! 5 grudnia 2019 09:25
Alibabki, Wanda Narkiewicz-Jodko, Wanda Borkowska
Fot. Dominik Zachariasz/REPORTER/EAST NEWS

To utalentowane małżeństwo od wielu lat związane jest z polską sceną muzyczną. Wanda Borkowska (Narkiewicz-Jodko) jest członkinią legendarnego zespołu Alibabki, a Jan Borkowski to były dziennikarz Polskiego Radia, organizator Jazz Jamboree, i założyciel kultowego klubu Hybrydy. Niestety, okazało się, że para zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi i niezbędna jest pomoc finansowa.

Wanda Narkiewicz-Jodko zbiórka pieniędzy

Jak czytamy na blogu Polska Fundacja Muzyczna, Wanda Borkowska pod koniec października tego roku zgłosiła się na kontrolne badania. Lekarze wykryli u artystki guza mózgu, który wymagał natychmiastowej operacji.

Jan Borkowski tego samego dnia uległ wypadkowi we własnym mieszkaniu, który skutkował unieruchomieniem lewego barku na wiele tygodni. Niestety, nadmierny stres spowodował, że mężczyzna przestał poruszać się samodzielnie i wymaga całodobowej opieki.

W połowie listopada tego roku małżonkowie powrócili do swojego mieszkania, przekazuje Polska Fundacja Muzyczna. Stan Wandy Borkowskiej poprawia się, pomimo częściowego niedowładu lewej strony ciała. Jan Borkowski porusza się z pomocą specjalnego wózka.

Fundacja apeluje o pomoc dla artystów. „Aby mogli dalej funkcjonować niezbędne jest dostosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rehabilitacja. To jednak przekracza ich możliwości finansowe, dlatego Fundacja postanowiła uruchomić kolejną akcję pomocową – zbieramy na rozpoczynające się dostosowanie łazienki dla potrzeb osób Niepełnosprawnych. Prosimy o wpłaty na remont, a wkrótce zaprosimy na specjalny charytatywny koncert dla Wandy i Jana”, czytamy.

Polska Fundacja Muzyczna prosi o wpłaty na numer konta: 83 1140 1977 0000 2634 0600 1024, tytułem: Pomoc dla Wandy i Jana Borkowskich. 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.