Maja Kapłon, The Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Uczestniczka „The Voice of Poland” walczy o życie! Kręgosłup ją miażdży

„Boję się, że się uduszę”, podkreśla Maja Kapłon

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2019 08:44
Maja Kapłon, The Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News

W ósmej edycji programu rzuciła na kolana wszystkich jurorów. Maja Kapłon ma wielki talent, zaś fani z niecierpliwością oczekują jej kolejnych dokonań muzycznych. Niestety, młoda wokalistka ma ogromne problemy zdrowotne. Pręt, który miał podtrzymywać jej kręgosłup do końca życia, pękł. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to jednak aż 5 milionów złotych. 

Stan zdrowia Mai Kapłon. Kręgosłup miażdży jej organizm

Niestety, z każdym dniem stan jej zdrowia drastycznie się pogarsza. Według najnowszych informacji, uszkodzony kręgosłup zagraża płucom 20-latki. Na początku tego miesiąca przedstawiciele strony Siepomaga.pl odwiedzili Maję Kapłon. To, co zobaczyli, było dla nich ogromnym ciosem.

„Nie mogła ruszyć się z łóżka, z trudem łapała oddech, co chwilę otwieraliśmy okno, żeby dostarczyć świeżego powietrza. Serce nas bolało okrutnie na ten widok, ale to i tak jest niczym w porównaniu do dramatu, który przeżywa Maja”, opisują.

Dodają, że obecnie sytuacja Mai jest dramatyczna.

„Krzywiący się kręgosłup dokonuje dzieła zniszczenia. Naciska na płuca i inne narządy wewnętrzne, po prostu je miażdżąc. Maja całe dnie spędza przykuta do łóżka. Dobija ją ból, niemoc i koszmarna wręcz nuda. Chciałaby móc znowu pracować, pomagać potrzebującym, dawać ludziom przyjemność ze słuchania jej pięknego głosu...”, podkreślają poruszeni.

„Ciężko mi jest Wam o tym mówić, ale boję się, że wkrótce się uduszę. Moje ciało kurczy się i miażdży narządy wewnętrzne. Oddycham resztkami sił a nie wiem też, ile jestem w stanie wytrzymać. Bez operacji najprawdopodobniej...”, mówi łamiącym się głosem w nagraniu Maja Kapłon.

Zbiórka na rzecz Mai Kapłon

Niestety, jedynym ratunkiem dla Mai jest operacja w USA, w Nowym Jorku. Jej koszt to suma, która przekracza możliwości uczestniczki „The Voice of Poland” i jej bliskich – łącznie chcą oni uzbierać na ten cel aż 5 milionów złotych. Do tej pory udało się zgromadzić tylko część kwoty (2 miliony).

Dane do wpłat:

Odbiorca: Fundacja Siepomaga
Nr konta: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
Tytułem: 20994 Maja Kapłon darowizna
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW.

Zbiórka na rzecz Mai dostępna jest również POD TYM LINKIEM.

Ty także możesz pomóc finalistce „The Voice of Poland”!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.