Ewa Bebek z Bielska-Białej, okradziona 99-latka
Fot. Screen/TVN24.pl
O TYM SIĘ MÓWI

Złodzieje ukradli jej oszczędności życia. Internauci zebrali dla niej pół miliona złotych

Sprawą 99-letniej Ewy Bebek z Bielska-Białej żyje cała Polska

Konrad Szczęsny 17 września 2019 16:46
Ewa Bebek z Bielska-Białej, okradziona 99-latka
Fot. Screen/TVN24.pl

Gdy media zaczęły pisać o sprawie pani Ewy, Polacy nie ukrywali swojego oburzenia. Kobieta została okradziona z oszczędności życia – 4 tysięcy złotych, które odkładała przez 30 lat. W krótkim czasie zorganizowano zbiórki na rzecz 99-latki, jednak ich efekt przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. W zaledwie dwa dni udało się zebrać ponad pół miliona złotych!

Sprawa pani Ewy Bebek z Bielska-Białej: ukradziono jej oszczędności życia

W piątek 6 września do jej mieszkania zapukała para: mężczyzna i kobieta. Pani Ewa otworzyła im. Przekonywali, że są przedstawicielami spółdzielni, która nosi się z planami remontowymi i muszą na ten cel zebrać środki od mieszkańców. Byli bardzo napastliwi.

„Chciałam zapukać do sąsiadów, żeby mi powiedzieli, kto to może być. Ale nie wypuścili mnie z łazienki. Mężczyzna stanął w drzwiach, dziewczyna usiadła na brzegu wanny, a ja siedziałam na muszli klozetowej. Gęba im się nie zamykała, nawet nie zdążyłam nic powiedzieć”, relacjonowała w rozmowie z TVN24.pl 99-letnia emerytka.

Gdy wyszli, pani Ewa zorientowała się, że całe mieszkanie zostało splądrowane. Złodzieje ukradli 4 tysiące złotych, oszczędności życia mieszkanki Bielska-Białej. Prawdopodobnie było ich więcej: gdy dwójka opowiadała 99-latce o remoncie w łazience, reszta szukała pieniędzy. Te były ukryte w szafie. Jak mówi emerytka, odkładała tę sumę przez 30 lat.

Sprawa pani Ewy Bebek z Bielska-Białej: zebrano dla niej pół miliona

Na szczęście gdy sprawa została nagłośniona medialnie, internauci od razu przystąpili do działania. Fundacja „Serce dla maluszka”, która zazwyczaj pomaga gromadzić środki na rzecz najmłodszych, uruchomiła zbiórkę. W dwa dni udało się zebrać 440 tysięcy złotych.

Z kolei Łukasz Jakóbiak w serwisie Pomagam.pl również utworzył zbiórkę na rzecz pani Ewy. Tu także internauci byli bardzo szczodrzy: wpłacili ponad 100 tysięcy złotych. A ta pomoc ma wymierne korzyści.

„Organizatorzy [zbiórki - przyp. red.] odwiedzili sklep, w którym starsza pani robi zakupy. Nie będzie musiała już nigdy więcej za nie płacić, ponieważ otrzymała kartę przedpłaconą”, czytamy na stronie Dzień Dobry TVN.

W materiale przygotowanym dla programu śniadaniowego w rozmowie z Agatą Zjawińską 99-latka nie kryła wzruszenia i – jak podkreśliła – martwi się jedynie, jak odpłaci się za tę wielką pomoc.

Poszukiwania złodziei, którzy ukradli pani Ewie oszczędności życia

Oszuści, którzy okradli panią Ewę, wciąż są poszukiwani. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców można kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl  

Ewa Bebek z Bielska-Białej, okradziona 99-latka
Fot. Screen @TVN24.pl

Ewa Bebek z Bielska-Białej, okradziona 99-latka
Fot. Screen @TVN24.pl

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.