Zbigniew Wodecki, VIVA! 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Zbigniew Wodecki zapowiedział koniec kariery. Kiedy muzyk planuje zejść ze sceny?

Konrad Szczęsny 7 grudnia 2016 20:15
Zbigniew Wodecki, VIVA! 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Zbigniew Wodecki przeżywa obecnie renesans kariery. Płyty muzyka sprzedają się jak świeże bułeczki, podobnie jak bilety na jego koncerty. Okazuje się jednak, że wokalista planuje koniec kariery! Kiedy to nastąpi?

 

Polecamy też: Zbigniew Wodecki: „Jak ktoś odniesie sukces, to ma przerąbane do końca życia”. Czy on ma przerąbane?

Początki kariery Zbigniewa Wodeckiego

Choć kariera Zbigniew Wodeckiego rozpoczęła się jeszcze pod koniec lat 60, dopiero w kolejnej dekadzie zaczął śpiewać. Początkowo był związany z Piwnicą pod Baranami i zespołem Anawa. Od 1968 roku, przez pięć lat, akompaniował z kolei Ewie Demarczyk. W 1973 roku na rynku ukazała się jego pierwsza epka zatytułowana „Tak, to ty”. Natomiast pierwszy krążek artysty, sygnowany jego imieniem i nazwiskiem, trzy lata później. Nic więcej dziwnego, że Zbigniew Wodecki ma problemy z ustaleniem daty rozpoczęcia swojej kariery.

- Jestem w tym wieku, że na wszelki wypadek co roku od 10 lat robię jubileusz. Nie wiem, kiedy zacząłem koncertować. Nie wiem, czy się liczy samo śpiewanie, czy liczyć od szkoły, gdzie grałem już w kameralnych zespołach - zwierzył się portalowi newseria.pl artysta.

Zbigniew Wodecki o końcu kariery

W maju 2015 r. na rynku ukazał się album „1976: A Space Odyssey”, który Zbigniew Wodecki nagrał z zespołem Mitch & Mitch i ponad 40-osobową orkiestrą. To właściwie ponowny debiut muzyka. Na krążku znalazły się bowiem odświeżone utwory z jego pierwszej płyty. Płyta pokryła się złotem i zdobyła uznanie zarówno krytyki, jak i publiczności. W wywiadach muzyk podkreśla, że sukces tego albumu to dla niego szczególne wyróżnienie. Jednak zdradził, że niebawem zamierza zejść ze sceny! Kiedy miałoby to nastąpić?

Przyjdzie czas, żeby się żegnać z publicznością za jakieś 5 lat. Bogu dziękować jeszcze żyję i dopóki stoję, zęby i włosy mi nie wypadną, dopóty będę robił karierę – zapewnia.

 

Polecamy: Jest na topie, ale mówi: "Mam dość". Dlaczego? Zbigniew Wodecki szczerze o sobie i popularności

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.