WSPOMNIENIE

Zbigniew Korpolewski nie żyje. Miał 84 lata 

Był partnerem Ireny Santor

Monika Katarzyna Krupska 25 listopada 2018 13:41
zbigniew korpolewski
Fot. PHOTO: MICHAL WARGIN / EAST NEWS 2009

W wieku 84 lat zmarł partner Ireny Santor, Zbigniew Korpolewski. Artysta przeszedł w grudniu operację serca. O jego śmierci za pośrednictwem mediów poinformowała jego córka. 

Nie żyje Zbigniew Korpolewski

„Zmarł Zbigniew Korpolewski. Prowadził koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i partnerką życiową, Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie”, napisało TVP Info. 

Kondolencje za pośrednictwem Twittera złożyła również była prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. „Pani Irenie Santor, Honorowej Obywatelce Stolicy wyrazy współczucia z powodu śmierci Zbigniewa Korpolewskiego”, czytamy. 

Zbigniew Koroplewski urodził się w 1934 roku. Polski artysta był związany z Ireną Santor. Mało kto wie, że aktor i reżyser z wykształcenia był prawnikiem. Korpolewski jest autorem tekstów satyrycznych do kabaretów Dudek i Egida i dla Hanki Bielickiej. W 2013 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W ostatnich zawodowych latach był dyrektorem warszawskiego teatru Syrena.  

Zbigniew Korpolewski, nie żyje partner Ireny Santor
Fot. DIGITAL/EAST NEWS

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!