Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Kamil Durczok usłyszał zarzuty po spowodowaniu wypadku. Jaka kara mu grozi?

Dziennikarz przeprosił za jazdę po alkoholu

Rafał Kowalski 29 lipca 2019 19:24
Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Trzy dni po spowodowaniu kolizji na autostradzie w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Kamil Durczok usłyszał zarzuty z ust sędziego. Przy okazji rozprawy, dziennikarz przeprosił wszystkich, których zawiódł swoim zachowaniem. W piątek około godziny 13.00, 51-latek wypadł autem ze swojego pasa i staranował słupki na autostradzie. Miał we krwi 2,6 promila alkoholu.

Przeprosiny Kamila Durczoka po wypadku

W zdarzeniu nikt nie został ranny, ale policja, prokuratura i sąd i tak badają szczegółowo sprawę. Dziś Kamil Durczok usłyszał zarzuty. Pierwszy dotyczył prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, drugi sprowadzenia zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. Dziennikarz przyznał się tylko do tego pierwszego. Sąd zdecydował, że na czas prowadzenia postępowania nie będzie aresztował byłego prezentera TVN.

51-latek po wyjściu z sali sądowej zapowiedział, że nie będzie komentował postanowienia sądu. Przeprosił za to za swoje zachowanie. „Bardzo, bardzo wszystkich przepraszam. Wszystkich, którzy we mnie wierzyli i mi ufali. To są bardzo trudne dni dla mnie. To co się wydarzyło jest karygodne”, mówił Durczok. „Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów, czytelników. Najbardziej chciałbym przeprosić moich najbliższych, bo zostali narażeni na cierpienie, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli”, dodał.

Z ust dziennikarza padły także słowa, że nie podważał i nie będzie podważał materiałów zgromadzonych przez policjantów i prokuraturę, ponieważ nie ma planu zaprzeczać faktom. Przy okazji poprosił o publikację jego wizerunku w mediach. „Ja nazywam się Kamil Durczok”, mówił sugerując, by nie posługiwać się frazą „Kamil D.”.

Na czas kolejnych rozpraw Kamil Durczok nie może opuszczać kraju. Za postawione zarzuty, grożą mu 2 lata więzienia, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna w wysokości 60 tys. złotych. 

Kamil Durczok, Viva! październik 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?