Małgorzata Socha, Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters, Marlena BieliNska/Move Picture, Olga Majrowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Te gwiazdy zarobiły krocie na Instagramie w święta! Kto najwięcej?

Socha, Kurdej-Szatan, Koroniewska...

Redakcja VIVA! 29 grudnia 2020 15:00
Małgorzata Socha, Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters, Marlena BieliNska/Move Picture, Olga Majrowska

Nie jest to już niczym zaskakującym, że w mediach społecznościowych zarobić można pokaźne sumy pieniędzy. Instagram już od dawna jest przestrzenią medialną, dzięki której publicyści czy też blogerki mogą się utrzymywać. Gwiazdy natomiast chętnie na nim dorabiają. Te z nich zarobiły na platformie najwięcej i to tylko w Boże Narodzenie. 

Te gwiazdy zarobiły krocie na Instagramie w święta! Kto najwięcej?

Przez pandemię COVID-19 ucierpiało wiele branż - turystyczna, gastronomiczna czy też artystyczna. W dobie mocno ograniczonych publicznych kontaktów międzyludzkich, kwitną natomiast media społecznościowe. Pozbawieni głównych źródeł dochodów muzycy czy aktorzy, a także niejako wyjęci z przestrzeni publicznej, jako że nie mogą występować na scenach i w teatrach, zaległości chętnie nadrabiają właśnie w mediach społecznościowych. Dzięki portalom, takim jak Facebook, Instagram, Twitter czy YouTube mają możliwość stałego kontaktu z gronem swoich fanów. 

Podobnie jak blogerki, które z tego żyją, gwiazdy na Instagramie mogą ponadto sporo dorobić. Za posty sponsorowane korporacje są gotowe wypłacić pokaźne sumy pieniędzy. Nic dziwnego. Fani często odwiedzają profile swoich ulubieńców w mediach społecznościowych. Przeglądając wpisy i zdjęcia gwiazd, mogą zatem natknąć się na reklamy czy też posty z ulokowanym produktem. Gorącym okresem marketingowym było oczywiście Boże Narodzenie. Jak podaje Super Express, te gwiazdy w święta zarobiły na Instagramie najwięcej. 

"Liderką naszego zestawienia okazała się Małgorzata Socha. Na swoim profilu reklamowała m.in. książkę, golarkę, słodycze, kremy i wybielacz do zębów. Biorąc pod uwagę, że za jeden wpis otrzymuje od 9 do 15 tysięcy złotych, łatwo policzyć, że wzbogaciła się o 75 tysięcy! Trochę mniej, bo 50 tysięcy zarobiła Barbara Kurdej-Szatan. Ona polecała szczoteczki do zębów, zegarki, książkę i gry. Szczoteczkę reklamowała także Joanna Koroniewska – dodatkowo polecała fanom zabawki, kosmetyki i suplementy diety. Łącznie dało jej to 40 tysięcy złotych", donosi Super Express 

Małgorzata Socha w tegorocznej sesji zdjęciowej VIVY!:

Małgorzata Socha, VIVA! 24/2020, Małgorzata Socha, VIVA! grudzień 2020
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan z dziećmi w tegorocznej sesji zdjęciowej VIVY!:

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan z dziećmi VIVA! 25/2020
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Joanna Koroniewska w sesji zdjęciowej VIVY! z 2013 roku:

Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?