Wkrótce potem zostali księżną i księciem Cambridge

Ksenia Krasko 16 listopada 2021 08:19

Jedenaście lat temu wydarzyło się coś, na co z niecierpliwością czekali wszyscy fani brytyjskiej rodziny królewskiej – 16 listopada 2010 roku książę William i Kate Middleton oficjalnie ogłosili swoje zaręczyny po niemal dziewięciu latach związku. O ich relacji nieustannie rozpisywała się brytyjska prasa, sugerując, że William romansuje z innymi kobietami, a Kate – chociaż cierpliwie czeka – zostanie z niczym. Para nie komentowała żadnych doniesień mediów, aż w końcu wszystko stało się jasne.

Kate i William - jak się poznali?

Kate i William poznali się na uczelni St. Andrews, na której razem studiowali. Książę zauważył przyszłą żonę na charytatywnym pokazie mody, gdy pojawiła się na wybiegu w czarnej przezroczystej sukience. Podobno nieprzypadkowo zgodziła się na tak odważny strój – zależało jej, aby William w końcu zwrócił na nią uwagę.

Zobacz: Ma wyjątkowąhistorię. Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate z roku na rok nabiera na wartości

Ich pierwsze oficjalne zdjęcia pojawiły się w mediach w 2004 roku, jednak mówi się, że zostali parą dwa lata wcześniej. Po kilkunastu miesiącach, gdy status ich relacji się nie zmieniał, pojawiły się plotki o kryzysie i rozstaniu. Na pierwszych stronach gazet widniały nagłówki, że książę William znów jest wolny, ale Kate nie zamierzała się poddawać. Zaczęła bywać w tych samych miejscach, co on, spotykała się z jego przyjaciółmi i w każdy inny możliwy sposób udowadniała, jak wiele traci. Poskutkowało, i w końcu do siebie wrócili.

Zaręczyny księcia Williama z Kate Middleton

Jesienią 2010 roku para wyjechała do Kenii w towarzystwie bliskich przyjaciół. Właśnie tam książę William poprosił ukochaną o rękę, a do Wielkiej Brytanii wrócili już jako narzeczeni. Minęło trochę czasu, zanim ogłosili radosną nowinę całemu światu, ale postępowali zgodnie z protokołem. Najpierw poinformowali rodzinę, później brytyjski rząd (premiera, lidera partii opozycyjnej, oraz członków rządu), głowy państw należących do Zjednoczonego Królestwa, arcybiskupa Canterbury, a na końcu zorganizowano spotkanie z dziennikarzami.

Zobacz również: Przytulają się, całują, obejmują. Tak książę William i księżna Kate okazująsobie czułość

W naszej galerii przypominamy, jak wyglądało ogłoszenie zaręczyn Kate i Williama, a przy okazji zdradzamy kilka ciekawych faktów, o których być może nie wiecie. Zobaczcie zdjęcia! 

1/5
Księżna Kate, książę William, zaręczyny 16.11.2010
Copyright @Chris Jackson/Getty Images
1/5

Tak naprawdę Kate i William zaręczyli się dwudziestego października 2010 roku. Wskazuje na to wpis przyszłej książęcej pary do księgi gości w hotelu „Rutundu”, położonym u podnóża góry Kenia. Jak wyznała po latach Kate, nie wyobraża sobie lepszego miejsca na oświadczyny.

2/5
Księżna Kate, książę William, zaręczyny 16.11.2010
Copyright @Arthur Edwards/WPA Pool / Getty Images
2/5

Książę William przyznał w wywiadzie po oficjalnych zaręczynach, że starannie je zaplanował. Przez kilka tygodni nosił w plecaku pierścionek zaręczynowy, należący do jego zmarłej matki, księżnej Diany. Martwił się, że go zgubi, ale wszystko poszło zgodnie z planem.

3/5
Księżna Kate, książę William, zaręczyny 16.11.2010
Copyright @ Tim Graham Photo Library via Getty Images / Chris Jackson/Getty Images
3/5

Pierścionek z niebieskim szafirem i diamentami, który książę Karol podarował księżnej Dianie w 1981 roku, to nie jedyny hołd młodych dla rodziców Williama. Porównując zdjęcia obu par, nie da się nie zauważyć podobieństwa – wystarczy spojrzeć na kreację księżnej Kate.

4/5
Księżna Kate, książę William, zaręczyny 16.11.2010
Copyright @John Stillwell/WPA / Getty Images
4/5

29 kwietnia 2011 roku, po sześciu miesiącach od chwili zaręczyn, para wzięła ślub. Wkrótce potem po raz pierwszy zostali rodzicami, a dziś mają troje dzieci – 7-letniego księcia George’a, 5-letnią księżniczkę Charlotte i 2-letniego księcia Louisa.

5/5
Księżna Kate, książę William, zaręczyny 16.11.2010
Copyright @Getty Images
5/5

Pomimo złośliwych plotek o romansach, rozstaniach oraz kryzysach, wydaje się, że Kate i William zawsze byli dla siebie stworzeni. Dziś uchodzą nie tylko za jedną z najbardziej dobranych par na świecie, ale i za godnych następców Elżbiety II i księcia Filipa.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…