Wirus, epidemia
Fot. ADOBE STOCK
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus w Polsce? Zamknięto zespół szkół w województwie zachodniopomorskim

Dwóch nastolatków wykazuje objawy epidemii

Rafał Kowalski 3 marca 2020 11:57
Wirus, epidemia
Fot. ADOBE STOCK

Coraz więcej niepokoju budzi koronawirus, który pojawił się już w wielu krajach Europy. Włochy, Czechy, Portugalia notują kolejne przypadki zarażeń. Oficjalnie epidemia nie dotarła jeszcze do Polski, ale każda zgłoszona osoba, która wykazuje objawy wirusa, jest traktowana przez lekarzy bardzo poważnie. Z tego też powodu zamknięto zespół szkół w Policach.

Zamknięto szkołę w Policach przez koronawirusa. Czy są zarażeni?

Starostwo Powiatowe w Policach podało do mediów informację o objęciu kwarantanną 200 osób – uczniów i nauczycieli - którzy na co dzień zamieszkują internaty Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Decyzją starostwa i władz szkoły odwołano też wszystkie zajęcia dydaktyczne na najbliższe dni. Sytuacja ta potrwa do czasu, kiedy badania wykluczą obecność koronawirusa u dwóch uczennic, które spędzały ferie zimowe we Włoszech. Służby podkreślają, że nie chodzi o przypadki stwierdzenia zarażenia, a jedynie podejrzenie koronawirusa u nastolatków.

Dwie uczennice z podejrzeniem koronawirusa: spędzały ferie we Włoszech

Wspomniane młode kobiety skarżyły się wczoraj na wysoką gorączkę. Obecnie przebywają w jednym ze szpitali na oddziale zakaźnym. Dziś czują się lepiej. Wciąż oczekiwany jest wynik badania na obecność koronawirusa u nastolatek.

W budynkach szkoły i internatu prowadzone są specjalistyczne prace. „Przeprowadzana jest dezynfekcja budynków szkolnych, w tym basenu oraz hali sportowej. W zamkniętych internatach czynne są stołówki, a personel nie może zbliżać się do uczniów i wychowawców objętych kwarantanną”, mówił mediom rzecznik prasowy starostwa.

Będziemy aktualizować informacje o sprawie na bieżąco. 

Wirus, koronawirus, maseczka, choroba
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.