Królowa Elżbieta II
Fot. East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Planowany zamach na królową Elżbietę II?! Kto zagraża życiu monarchini?

Damian Duda 25 października 2017 09:00
Królowa Elżbieta II
Fot. East News

„Kto zagraża życiu królowej Elżbiety II?!’’ — takie nagłówki zdobią artykuły w licznych serwisach internetowych. Kto planuje zamach na królową, którą kochają miliony? 

Przeczytaj też: Dlaczego nigdy nie dostaniesz autografu księżnej Kate?

Zamach na Elżbietę II 

Nigdy nie miała nią zostać. Jednak jak pokazała historia, obecnie jest najdłużej panującym władcą w historii Wielkiej Brytanii. Budzi zarówno pozytywne, jak i skrajne emocje. Powszechnie panuje opinia, że pod jej rządami w całym królestwie zapanował dobrobyt. Jest to jedynie ogólna opinia. Nie wszystkim podoba się polityka, którą prowadzi Elżbieta II.

Media podały informację, że legendarna zabójczyni próbowała zmusić pracownika jednej z pizzerii w stolicy Wielkiej Brytanii do podłożenia bomby w trakcie parady z okazji Dnia Zwycięstwa. Plany, mimo wysokiej fazy zaawansowania, Czarna Wdowa wysłała nawet instrukcję do skonstruowania urządzenia, nie powiodły się. Kobieta wyprowadziła się do Syrii, gdzie wstąpiła do armii Państwa Islamskiego. Zginęła w trakcie nalotu na Rakkę.

Królowa Elżbieta II dla Brytyjczyków 

Jest symbolem wielkości i trwałości Wielkiej Brytanii. Utrzymanie królowej? Bagatela 32 mln funtów, a mimo że monarchini utrzymywana się z podatków mieszkańców wysp, aż 80 procent Brytyjczyków deklaruje poparcie dla niej. Jak pokazują badania, Elżbieta II wciąż jest najpopularniejszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. A jej osobisty majątek szacowany jest na blisko 310 mln funtów! 

Zobacz też: Jakie jeszcze tajemnice skrywa ślub księżnej Diany i księcia Karola? Zobaczcie niezwykłe zdjęcia

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.