POŻEGNANIE

Trzydniowa żałoba w Warszawie po śmierci Pawła Adamowicza…

Prezydent Andrzej Duda podjął też decyzję o dniu żałoby narodowej

Konrad Szczęsny 14 stycznia 2019 17:49
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. Dominiki Kulaszewicz/PAP

Ta tragedia wstrząsnęła Polską. W trakcie niedzielnego finału WOŚP w Gdańsku 27-letni Stefan W. wtargnął na scenę i trzy razy ugodził nożem prezydenta Pawła Adamowicza w okolice serca. Mimo podjęcia natychmiastowej akcji ratunkowej, przetransportowania do szpitala i operacji, która trwała ponad 5 godzin, polityka nie udało się uratować. Zmarł dzisiaj, informację tę podało TVN24.

Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza dniem żałoby narodowej

Politycy wszystkich partii, gwiazdy, zwykli ludzie – poprzez media społecznościowe do Gdańska płyną kondolencje z całej Polski. Atak nożownika, który miał miejsce 13 stycznia około godziny 19:50 w trakcie 27. finału WOŚP, wstrząsnął nie tylko naszym krajem. Pisały o nim również zagraniczne media.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że przez trzy dni w stolicy będzie obowiązywała żałoba miejska.

„Podjąłem decyzję, że Warszawa uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia. Bardzo proszę, by był to czas zadumy i refleksji”, poinformował polityk za pośrednictwem Twittera.

Natomiast prezydent Andrzej Duda w trakcie popołudniowej konferencji prasowej ogłosił, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby w całym kraju.

Dziś, w poniedziałek 14 stycznia, w największych miastach w Polsce odbywają się pokojowe protesty przeciwko agresji i przemocy.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Póki co nie podano daty pogrzebu Pawła Adamowicza  

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!