Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne
O TYM SIĘ MÓWI

Iwona Wieczorek zniknęła dziesięć lat temu. Policja wznowiła poszukiwania

Czy nastąpi zwrot w tej sprawie?

Redakcja VIVA! 5 marca 2020 16:15
Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne

W 2010 roku tajemniczym zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Teorii było wiele, jednak najczęściej sądzono, że 19-latka została porwana, albo że ktoś ją zamordował. Śledczy wciąż nie znaleźli odpowiedzi na wiele pytań. Mama nastolatki nigdy nie przestała szukać córki, jednak zdaje sobie sprawę, że po 10 latach, które miną w lipcu tego roku, Iwonę Wieczorek będzie można uznać za zmarłą.

Zaginięcie Iwony Wieczorek wznowione śledztwo

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej tajemniczych spraw w Polsce. Po raz ostatni widziano ją nad ranem 17 lipca 2010 roku. Według relacji świadków, nastolatka wyszła z imprezy po kłótni ze znajomymi. Kamera monitoringu zarejestrowała ją przy wejściu na plażę w gdańskim Jelitkowie. Później zniknęła.

Śledczy sprawdzali każdy możliwy trop, który mógł doprowadzić do odnalezienia Iwony Wieczorek, jednak żaden z nich się nie sprawdził. Niewykluczone jednak, że w sprawie nastąpi przełom. Prokuratura zleciła policji przeszukanie terenu ogródków działkowych w Sopocie z pomocą dronów i georadarów.

„Sprawę analizował małopolski wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie”, poinformowała Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej w Warszawie. „Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe. Te czynności zostały rozpoczęte i trwają”, czytamy na portalu TVN24.

Jak tłumaczy TVN24, sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X. „W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposobu badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny”, przekazała prokurator.

„Chciałabym, żeby osoba, która przyczyniła się do zaginięcia Iwony, przestała milczeć. Żeby powiedziała prawdę. [...] Oczywiście radość będzie przeogromna, gdy się okaże, że ona żyje. Ale gdy się znajdzie martwa, to z ciężkim sercem powiem te straszne słowa: No to trudno. Ale przynajmniej będę wiedziała, że koszmar się dla mnie skończył”, mówiła mama Iwony Wieczorek w rozmowie z portalem gazeta.pl. 

Iwona Wieczorek, mama Iwony Wieczorek, Iwona Kidla
Fot. Materiały prasowe

Wznowiono poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek, poszukiwania 2020
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…