Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne
O TYM SIĘ MÓWI

Iwona Wieczorek zniknęła dziesięć lat temu. Policja wznowiła poszukiwania

Czy nastąpi zwrot w tej sprawie?

Redakcja VIVA! 5 marca 2020 16:15
Iwona Wieczorek
Fot. Materiały policyjne

W 2010 roku tajemniczym zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Teorii było wiele, jednak najczęściej sądzono, że 19-latka została porwana, albo że ktoś ją zamordował. Śledczy wciąż nie znaleźli odpowiedzi na wiele pytań. Mama nastolatki nigdy nie przestała szukać córki, jednak zdaje sobie sprawę, że po 10 latach, które miną w lipcu tego roku, Iwonę Wieczorek będzie można uznać za zmarłą.

Zaginięcie Iwony Wieczorek wznowione śledztwo

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej tajemniczych spraw w Polsce. Po raz ostatni widziano ją nad ranem 17 lipca 2010 roku. Według relacji świadków, nastolatka wyszła z imprezy po kłótni ze znajomymi. Kamera monitoringu zarejestrowała ją przy wejściu na plażę w gdańskim Jelitkowie. Później zniknęła.

Śledczy sprawdzali każdy możliwy trop, który mógł doprowadzić do odnalezienia Iwony Wieczorek, jednak żaden z nich się nie sprawdził. Niewykluczone jednak, że w sprawie nastąpi przełom. Prokuratura zleciła policji przeszukanie terenu ogródków działkowych w Sopocie z pomocą dronów i georadarów.

„Sprawę analizował małopolski wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie”, poinformowała Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej w Warszawie. „Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe. Te czynności zostały rozpoczęte i trwają”, czytamy na portalu TVN24.

Jak tłumaczy TVN24, sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X. „W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposobu badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny”, przekazała prokurator.

„Chciałabym, żeby osoba, która przyczyniła się do zaginięcia Iwony, przestała milczeć. Żeby powiedziała prawdę. [...] Oczywiście radość będzie przeogromna, gdy się okaże, że ona żyje. Ale gdy się znajdzie martwa, to z ciężkim sercem powiem te straszne słowa: No to trudno. Ale przynajmniej będę wiedziała, że koszmar się dla mnie skończył”, mówiła mama Iwony Wieczorek w rozmowie z portalem gazeta.pl. 

Iwona Wieczorek, mama Iwony Wieczorek, Iwona Kidla
Fot. Materiały prasowe

Wznowiono poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek, poszukiwania 2020
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.