zaginione dziecko, zabite dziecko, bucik, dziecko
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

22-latek usłyszał zarzut zabójstwa 10-letniej Kristiny ze szczególnym okrucieństwem

Mężczyźnie grozi dożywocie. Przyznał się do winy!

Gabriela Czernecka 17 czerwca 2019 10:04
zaginione dziecko, zabite dziecko, bucik, dziecko
Fot. stock.adobe.com

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 10-latki z Mrowin. Kristina nie wróciła w miniony czwartek ze szkoły, niemal natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową. Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, poinformował, że ciało zaginionej dziewczynki znaleziono w późnych godzinach popołudniowych, w lesie w okolicach miejscowości Pożarzysko, w odległości około 6 kilometrów od miejsca zamieszkania. Policja podejrzewała nie tylko morderstwo, ale także porwanie lub uprowadzenie (kluczową rolę odgrywa tu odległość), i zbrodnię na tle seksualnym, ponieważ 10-latka była półnaga. Wczoraj 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dzisiaj przyznał się do winy.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny

„Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska został zatrzymany”, poinformował w niedzielę Polską Agencję Prasową minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. „Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem”, podkreślił. 22-latek podejrzany o zabójstwo dziewczynki w nocy z niedzieli na poniedziałek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dziś, jak zapowiedział Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, prowadzone będą czynności w tej sprawie: „prokurator zadecyduje m.in. o wniosku o areszt”, wyznał w rozmowie z PAP.

Jak poinformował w niedzielę podczas konferencji prasowej Mariusz Pindera ze świdnickiej prokuratury, wciąż trwają czynności związane z weryfikowaniem i zabezpieczaniem materiału dowodowego. „Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w godzinach popołudniowych. Mamy 48 godzin, to jest ten czas, w ramach którego musimy wykonać niezbędne czynności, które by pozwoliły na przedstawienie zarzutów, a potem przesłuchanie podejrzanego i ewentualne skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie”, mówił prokurator Pindera.

Zdaniem prokuratury, przyczyną śmierci 10-letniej Kristiny były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zaznacza się, że zbrodnia miała podłoże seksualne. „Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko”, zaznacza Ziobro.

Jak podała Wirtualna Polska, mężczyzna w nocy w trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Informację tę potwierdziła policja. W poniedziałek ma zapaść decyzja w sprawie aresztu i wizji lokalnej.

Przypomnijmy, że ciało dziewczynki znaleziono około godziny 17 w czwartek 13 czerwca w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była na spacerze  

zaginione dziecko, bucik, dziecko

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?