dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Ujawniono treść pamiętnika 10-letniej Kristiny z Mrowin!

To, o czym pisała przed śmiercią, wzrusza do łez

Redakcja VIVA! 21 czerwca 2019 14:57
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Od zeszłego czwartku cała Polska żyje wstrząsającą zbrodnią – morderstwem 10-letniej Kristiny z Mrowin, która nie wróciła do domu po szkole. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania dziewczynki, i jeszcze tego samego dnia w pobliskim lesie odnaleziono jej zwłoki. Zdaniem śledczych, powodem śmierci dziecka były liczne rany kłute. W związku ze sprawą zatrzymano Jakuba A. – mężczyznę oskarżono o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Pamiętnik 10-latki z Mrowin

Według ustaleń Faktu, 10-latka prowadziła pamiętnik. Kristina była bardzo związana ze swoją babcią, panią Józefą, więc często rozmawiała z nią o swoich planach na przyszłość i dzieliła się sekretnymi zapiskami. W piątek, dzień po tragicznych wydarzeniach, pani Józefa przeczytała ostatni wpis ukochanej wnuczki – o marzeniu, aby w przyszłości zostać piosenkarką. Nie wiadomo, czy dziewczynka pisała do samej siebie, czy była to wiadomość, którą od kogoś otrzymała i przepisała do pamiętnika. 

Do Kristiny

Cześć ja chciałam ci powiedzieć że nawet jestem z siebie dumna że napisałam tyle piosenek

Pamiętasz swoje mażenie

Tak chciałaś zostać piosenkarką i nie rezygnuj. GO Forward” (pisownia oryginalna).

Pani Józefa nie potrafiła powstrzymać łez podczas czytania i wciąż nie może uwierzyć, że już nigdy nie zobaczy wnuczki. „Obiecała mi, że jak się wyprowadzi do nowego domu to będzie do mnie przychodzić i rosół mi gotować. Już nigdy jej nie przytulę! Ja w to wciąż nie mogę uwierzyć!”, wyznała w rozmowie z Faktem.

Śledczy mówią o przełomie w sprawie, ponieważ na policję zgłosił się świadek, który zeznał, że Jakub A. planował zbrodnię od jakiegoś czasu. 22-latek uważał, że Kristina sprzeciwia się jego relacji z jej matką. Jednak nie wyklucza się, że motywem zbrodni była chęć zemsty na ukochanej kobiecie, ze względu na odrzuconą miłość. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie. 

zaginione dziecko, bucik, dziecko

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…