Księżna Kate, trzecie dziecko Kate, Kate Middleton
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Księżna Kate trafiła do szpitala! Wielka Brytania wstrzymała oddech

Trzecie dziecko Kate już na świecie?

Gabriela Czernecka 20 kwietnia 2018 12:00
Księżna Kate, trzecie dziecko Kate, Kate Middleton
Fot. East News

Księżna Kate trafiła do szpitala - krzyczą nagłówki brytyjskich magazynów. Wielka Brytania wstrzymała oddech. Choć termin porodu księżna Kate miała wyznaczony na 23 kwietnia, oczywiste jest, że dziecko może przyjść na świat odrobinę wcześniej. Wygląda na to, że księżna Kate przebywa już w ekskluzywnej klinice Lindo, gdzie urodzi swoje trzecie dziecko. Lada chwila trzecie royal baby pojawi się na świecie! 

Księżna Kate w szpitalu. Wyprawkę zapakował William

Księżna Kate urodzi trzecie dziecko w luksusowej klinice Lindo Wing, które przynależy do szpitala św. Marii w Paddington. Wyprawkę spakował jej sam książę William, który przypomnijmy, był obecny przy obu poprzednich porodach żony. Według osób z otoczenia księżnej, Kate zabrała do szpitala parę pamiątek i przyborów, które mają ocieplić pokój, w którym spędzi chwile przed i tuż po porodzie - XIX-wieczny naszyjnik z alabastru, zdjęcie rodziny Middleton i królowej oraz fotografię Williama z dziećmi.

Sam książę również zadbał o żonę i dodał od siebie waniliowe świece zapachowe i relaksującą muzykę. Jak podaje Daily Star przyszła mama spakowała także przybory typowo kobiece: wodę termalną w spray’u Evian, nawilżający krem do ciała Elisabeth Anden, szczotkę do włosów Mason Pearson, a nawet kaszmirowe skarpety. Podobno małe drobiazgi dla siostry lub brata spakowali także książę George i księżniczka Charlotte. Dzieci Kate i Williama dorzuciły od siebie zabawki dla nowego członka rodziny.

Księżna Kate rodzi, czyli szaleństwo narodzin trzeciego royal baby

Klinika, w której urodzi Kate, od miesięcy była przygotowywana na przyjęcie kolejnego potomka royal family. Odmalowano płot, zablokowano wjazd dla przypadkowych samochodów, a nawet otoczono teren, by nikt niepowołany nie zakłócał spokoju ciężarnej. Wczorajszego wieczoru brytyjskie media podały, że księżna Kate trafiła do szpitala i... zaczęło się!

Pod szpitalem już od kilku dni koczują dziennikarze i fotoreporterzy z wszystkich brytyjskich magazynów, którzy z niecierpliwością oczekują na pierwsze informacje o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie są już tym zaskoczeni, w końcu podobnie było w przypadku narodzin księżniczki Charlotte w 2015 roku czy narodzin księcia George'a w 2013 roku. 

„Kamery tylko czekały na znak, aparaty fotograficzne były gotowe do akcji, a dyktafony drżały w dłoniach reporterów. Zaczęło się szaleństwo pod tytułem „Great Kate Wait” (Czekanie na Kate)”, pisze Marcia Moody w książce Kate księżna Cambridge, opisując przyjście na świat ksiecia George'a.

Pierwszy potomek Kate i Williama przyszedł na świat o 16.24. Zgromadzeni pod szpitalem paparazzi dowiedzieli się o tym kilka minut po 20.00: „Stłoczeni przed szpitalem dziennikarze rozpuszczali się w tropikalny upale, nie mając pojęcia, że Wielka Brytania już od jakiegoś czasu ma nowego następcę tronu”, pisze Moody.

Księżna Kate urodziła?

Biuro prasowe pary książęcej wydało wówczas oficjalny, ale lakoniczny komunikat: „Księżna Cambridge urodziła syna”. Kate i William prywatnością cieszyli się więc zaledwie przez cztery godziny. Jak będzie w tym przypadku?

O narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama jako pierwszy Pałac Kensington na swoim oficjalnym koncie na Twitterze i Instagramie. Z pewnością będzie to także pierwsze wiarygodne źródło wiadomości o tym, że księżna Kate już urodziła. Przed skrzydłem szpitalnym pojawią się także sztalugi, a na nich tablice z informacją o narodzinach dziecka.

Przypomnijmy, że oczy Brytyjczyków zwróciły się niedawno ku skrzydłu szpitala św. Marii w Paddington za sprawą zdjęcia, jakie opublikował jeden z fotografów. Tym samym dał do zrozumienia, że księżna Kate rodzi! Szybko okazało się jednak, że chodziło mu tylko o prezentację przygotowań do powitania księżnej (pomalowano płot przed wejściem), a nie samo przyjście na świat trzeciego dziecka Kate i Williama.

Plotka poszła w świat, ale brytyjskie media pozostały czujne. Termin porodu księżna Kate miała wyznaczony w okolicach 20-23 kwietnia. Wygląda na to, że trzecie royal baby lada dzień pojawi się na świecie! Bukmacherzy wciąż przyjmują zakłady, czy księżna Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę.

Oprócz płci trzeciego dziecka Kate Brytyjczycy typują również imię. Gdyby księżna Kate urodziła chłopca, da mu na imię Albert, Arthur bądź Frederick. Gdyby jednak księżna Cambridge urodziła dziewczynkę nazwie ją Mary lub Alice. Czy przewidywania bukmacherów się sprawdzą? Dowiemy się już niebawem!  

Księżna Kate, książę William, księżniczka Charlotte, książę George
Fot. East News

Księżna Kate, trzecie dziecko Kate, Kate Middleton
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.