John Lennon i Yoko Ono
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Poruszający apel Yoko Ono w rocznicę śmierci Johna Lennona. O co prosi artystka?

Weronika Bruździak-Gębura 9 grudnia 2016 12:45
John Lennon i Yoko Ono
Fot. Getty Images

„Po 36 latach, ja i nasz syn Sean wciąż za nim tęsknimy” - powiedziała Yoko Ono. Z okazji rocznicy śmierci męża, współzałożyciela Beatlesów - Johna Lennona, wezwała do zakończenia przemocy z użyciem broni.

 

Wstrząsający post Yoko Ono

Minęło 36 lat od kiedy John Lennon został zastrzelony pod swoim domem w Nowym Jorku. Przemoc z użyciem broni palnej wciąż jest wielkim problemem w Stanach. W środę wdowa po sławnym Beatlesie – Yoko Ono – uczciła tę rocznicę wrzucając mocne zdjęcie na swoim Facebooku. Artystka opublikowała fotografię zakrwawionych okularów ze wstrząsającymi statystykami morderstw dokonanych przy użyciu broni palnej.

 

„Ponad 1 milion 200 tysięcy osób zostało zastrzelonych w USA od czasu, kiedy 8 grudnia 1980 roku zginął John Lennon” - napisała artystka.

 

Yoko Ono post
Fot. Facebook Yoko Ono

Zdjęcie, które Yoko Ono 7 grudnia wstawiła na swój profil na Facebooku.

 

„Wciąż za nim tęsknię” - Yoko Ono o Johnie Lennonie

Codziennie, 91 Amerykanów ginie z powodu broni palnej. Zmieniamy ten piękny kraj w strefę wojny. Razem sprawmy, by Ameryka stała się zieloną krainą pokoju. Śmierć ukochanej osoby jest dramatycznym doświadczeniem. Po 36 latach, nasz syn Sean i ja dalej za nim tęsknimy” - napisała Yoko Ono.

 

W Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza konserwatywnych regionach, dostęp do broni palnej jest dozwolony i utożsamiany z wolnością. Lobby strzeleckie jest bardzo silne, a w wielu stanach broń można kupić niemalże na każdym rogu.

 

John Lennon był współtwórcą Beatlesów. W połowie lat 60. poznał japońską artystkę, Yoko Ono. Pobrali się w 1969 roku. Mają 41-letniego syna Seana. Byli parą do śmierci muzyka. Lennon został zastrzelony 8 grudnia 1980 roku w bramie swojego domu Dakota w Nowym Jorku przez Marka Davida Chapmana.

 

Polecamy też: „To było wycieńczające przeżycie”. Marek Kondrat o kultowej roli Adasia Miauczyńskiego w „Dniu świra”​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?