John Lennon i Yoko Ono
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Poruszający apel Yoko Ono w rocznicę śmierci Johna Lennona. O co prosi artystka?

Weronika Bruździak-Gębura 9 grudnia 2016 12:45
John Lennon i Yoko Ono
Fot. Getty Images

„Po 36 latach, ja i nasz syn Sean wciąż za nim tęsknimy” - powiedziała Yoko Ono. Z okazji rocznicy śmierci męża, współzałożyciela Beatlesów - Johna Lennona, wezwała do zakończenia przemocy z użyciem broni.

 

Wstrząsający post Yoko Ono

Minęło 36 lat od kiedy John Lennon został zastrzelony pod swoim domem w Nowym Jorku. Przemoc z użyciem broni palnej wciąż jest wielkim problemem w Stanach. W środę wdowa po sławnym Beatlesie – Yoko Ono – uczciła tę rocznicę wrzucając mocne zdjęcie na swoim Facebooku. Artystka opublikowała fotografię zakrwawionych okularów ze wstrząsającymi statystykami morderstw dokonanych przy użyciu broni palnej.

 

„Ponad 1 milion 200 tysięcy osób zostało zastrzelonych w USA od czasu, kiedy 8 grudnia 1980 roku zginął John Lennon” - napisała artystka.

 

Yoko Ono post
Fot. Facebook Yoko Ono

Zdjęcie, które Yoko Ono 7 grudnia wstawiła na swój profil na Facebooku.

 

„Wciąż za nim tęsknię” - Yoko Ono o Johnie Lennonie

Codziennie, 91 Amerykanów ginie z powodu broni palnej. Zmieniamy ten piękny kraj w strefę wojny. Razem sprawmy, by Ameryka stała się zieloną krainą pokoju. Śmierć ukochanej osoby jest dramatycznym doświadczeniem. Po 36 latach, nasz syn Sean i ja dalej za nim tęsknimy” - napisała Yoko Ono.

 

W Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza konserwatywnych regionach, dostęp do broni palnej jest dozwolony i utożsamiany z wolnością. Lobby strzeleckie jest bardzo silne, a w wielu stanach broń można kupić niemalże na każdym rogu.

 

John Lennon był współtwórcą Beatlesów. W połowie lat 60. poznał japońską artystkę, Yoko Ono. Pobrali się w 1969 roku. Mają 41-letniego syna Seana. Byli parą do śmierci muzyka. Lennon został zastrzelony 8 grudnia 1980 roku w bramie swojego domu Dakota w Nowym Jorku przez Marka Davida Chapmana.

 

Polecamy też: „To było wycieńczające przeżycie”. Marek Kondrat o kultowej roli Adasia Miauczyńskiego w „Dniu świra”​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.