Xawery Żuławski
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Xawery Żuławski wspomina Piotra Woźniaka-Staraka. Wiele mu zawdzięcza

„Te rozmowy wyciągnęły mnie z kryzysu”

Olga Figaszewska 25 września 2019 10:45
Xawery Żuławski
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Trudno pogodzić się z jego stratą. Znajomi i przyjaciele przyznają, że był ciepłym, wspaniałym i pomocnym człowiekiem. Swoim wspomnieniem z tragicznie zmarłym Piotrem Woźniakiem-Starakiem podzielił się Xawery Żuławski, autor filmu Mowa ptaków. Wiele zawdzięcza producentowi.

Xawery Żuławski o Piotrze Woźniaku-Staraku

Gdyby nie Piotr Woźniak-Starak, najnowszy film Xawerego Żuławskiego mógłby nie powstać. Wszystko przez załamanie, które dopadło reżysera. W pewnym momencie stracił chęci do tworzenia nowych produkcji. Miało to również związek z pracami nad innym filmem, od którego został odsunięty.

„Miałem ogromną wyrwę w psychice, duszy i sercu po filmie, którego nie zrobiłem, a któremu podarowałem kilka lat życia. W tym trudnym czasie poznałem dobrze Piotra, który dał mi poczucie, że mogę dalej marzyć i robić filmy. Może gdyby nie on, to bym to rzucił, był gdzieś indziej”, wyznał w rozmowie z Faktem Xawery Żuławski.

Reżyser nie ukrywa, że Piotr Woźniak-Starak wyciągnął do niego pomocną dłoń w odpowiednim momencie.

„Piotr był bardzo dobrym człowiekiem. Miał duszę artysty. Był mężczyzną bardzo wrażliwym i empatycznym. Bardzo przejmował się światem filmowym i losem innych. Znalazłem w nim osobę, z którą mogłem prowadzić rozmowy o filmie na wysokim poziomie. Te rozmowy wyciągnęły mnie z kryzysu. Nauczyłem się, że nie można się poddawać, choćby nie wiem co ”, wyznał w rozmowie z dziennikarze.

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.