Xavier Wiśniewski, 28.11.2021 Warszawa. Na planie programu Dzien Dobry TVN
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Xavier Wiśniewski miewa myśli samobójcze: „Czułem się odtrącony, niechciany”

„Ciężko jest powiedzieć swojej mamie czy tacie: „nie chcę żyć””

Damian Brillowski 20 stycznia 2022 13:00
Xavier Wiśniewski, 28.11.2021 Warszawa. Na planie programu Dzien Dobry TVN
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Xavier Wiśniewski zdecydował się na bardzo osobiste wyznanie. Informacja o braku dofinansowania dla Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży mocno poruszyła młodego wokalistę. Młodzieniec nie ukrywał emocji i ujawnił bolesną prawdę o sobie. Sam niejednokrotnie mierzył się z myślami samobójczymi. Jego rodzice Mandaryna i Michał Wiśniewski przez dłuższy czas nie mieli pojęcia o problemach syna. „Ciężko jest powiedzieć swojej mamie czy tacie: „nie chcę żyć, jest mi ciężko, czuję się nikim, dla moich znajomych jestem nikim”, przyznał. Jego słowa brzmią niezwykle przygnębiająco. 

Xavier Wiśniewski poszedł w ślady rodziców i został muzykiem 

Xavier Wiśniewski jest najstarszym dzieckiem Michała Wiśniewskiego oraz jego drugiej żony Marty Mandaryny Wiśniewskiej. W czerwcu chłopak skończy 20 lat. Widzowie mieli okazję poznać syna muzyków już jako niemowlaka. W 2003 roku na antenie TVN zagościł reality show „Jestem jaki jestem”, w którym to pokazano prywatne życie gwiazdora Ich Troje. Program był nagrywany w domu wokalisty, dzięki temu fani mogli zobaczyć, jak wygląda codzienność wówczas największej gwiazdy estrady. Głównymi bohaterami oprócz charyzmatycznego piosenkarza byli jego najbliżsi, żona Mandaryna oraz mający kilka miesięcy syn Xavier. Później do tego grona dołączyła córka Fabienne. Do dziś widzowie z rozrzewnieniem wspominają ów program, jednocześnie z zainteresowaniem śledzą kariery dzieci Wiśniewskich. 

Fabienne Wiśniewska w minioną sobotę uczestniczyła w balu studniówkowym, gdyż wkrótce czeka ją matura. Jej marzeniem jest dostać się na studia na Akademię Sztuk Pięknych. Z kolei Xavier Wiśniewski w zeszłym roku pomyślnie zdał egzamin maturalny. W przyszłości myśli, aby udać się na studia. Obecnie całą uwagę skupia na tworzeniu muzyki. Nagrywa własne kompozycje, które następnie umieszcza na swoim oficjalnym kanale na platformie YouTube. Dotychczas udało się mu nagrać cztery utwory takie jak: „Prąd”, „Cali”, „Mgła” i „Echo”.

Czytaj także: Mandaryna i Michał Wiśniewski, pierwsza polska power couple, wzięli ślub 18 lat temu!

Mandaryna, Marta Wiśniewska, Xavier Wiśniewski, Fabienne Wiśniewska, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 28.11.2021 rok
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Marta Mandaryna Wiśniewska, Xavier Wiśniewski, Fabienne Wiśniewska, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 28.11.2021 rok

Xavier Wiśniewski miewa myśli samobójcze 

Xavier Wiśniewski aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe. To z nich dowiadujemy się co słychać u młodego wokalisty. Często raczy nas też swoimi przemyśleniami. Nie inaczej było tym razem. Wczoraj poinformowano, że polski rząd postanowił zaprzestać dofinansowywać Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, co w konsekwencji doprowadzi do jego zawieszenia jego działalności. Okazuje się, że wokalista jest przeciwny decyzji polityków i nie kryje oburzenia. Mimo że do tej pory nie zabierał głosu na tematy polityczne to tym razem zrobił wyjątek. 

W relacji na Instastory napisał, co myśli o nowym pomyśle polityków. Jednocześnie przywołał kilka tragicznych historii, w których nastolatkowie mieli myśli samobójcze bądź targnęli się na swoje życie. „To jest jakiś żart. Dzieciaki nie wiedzą gdzie szukać wsparcia. Fakt faktem raczej często nie korzystają z tej możliwości, ale to chyba nie jest powód do odbierania jednej z desek ratunku? Wielu moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze i o tym się NIE MÓWI. Z mojego gimnazjum odeszły TRZY OSOBY bo CZUŁY SIĘ NIEPOTRZEBNE. Zero wsparcia, a z całym szacunkiem – psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków”, napisał Xavier Wiśniewski na Instagramie. 

W kolejnym wpisie ujawnił bolesną prawdę o sobie. „Sam miewam takie myśli wiem, jak istotny jest dialog. Nie lubię angażować się w politykę, ale dzisiaj ***** ***. Nie przechodźcie obojętnie, jak widzicie, że ktoś ma ch***wy dzień. Pięć minut zwykłej rozmowy może naprawić komuś cały dzień”, dodał młodzieniec.

Czytaj także: Syn Michała Wiśniewskiego napisał piosenkę o strachu i śmierci. Piosenkarz martwi się o Xaviera

Xavier Wiśniewski, myśli samobójcze
Fot. instagram @wisniv

Xavier Wiśniewski, myśli samobójcze
Fot. instagram @wisniv

Xavier Wiśniewski, myśli samobójcze
Fot. instagram @wisniv

Mandaryna i Michał Wiśniewski nie wiedzieli o problemach syna Xaviera

Do tematu trudnych przeżyć Xavier Wiśniewski powrócił w rozmowie z dziennikarką Karoliną Kalatzi w programie „Dzień Dobry TVN”. Podczas wywiadu zdradził, skąd u niego pojawiły się myśli samobójcze. „Na początku czułem się smutny, niechciany i to nie jest tak, że moja rodzina mnie odtrąciła, bo trochę to brzmi w ten sposób, jeżeli mówię o tym, że nie czułem się rozumiany (…) Obarczanie tylko rodziny jest też niesprawiedliwe. Ja po prostu czułem się nierozumiany przez społeczeństwo, czułem się odtrącony, niechciany, miałem nieszczęśliwą miłość, koledzy zaczęli odbierać sobie życie. To się wszystko zbiegło w czasie i wtedy w mojej głowie pojawiło się to, że może to jest wyjście…”, szczerze wyznał. 

Dzisiaj Xavier już wie, samobójcza śmierć nie jest rozwiązaniem. Obecnie chłopak odczuwa względny spokój i docenia fakt, że ma dla kogo żyć. „Dzisiaj uważam, że to nie jest wyjście. To, że o tym myślę i to, że mam problemy ze sobą nie do końca musi oznaczać, że jutro się nie obudzę. To nie do końca tak wygląda, dlatego, że dzisiaj wiem, że mam dla kogo żyć i jest w miarę spokojnie”, stwierdził.

Okazuje się, że rodzice Xaviera przez dłuższy czas nie mieli pojęcia o problemach, z jakimi mierzy się ich pierworodny. Zdaniem młodzieńca ujawnienie prawdy swoim najbliższym wymaga dużej odwagi. „Ciężko jest powiedzieć swojej mamie czy tacie: „nie chcę żyć, jest mi ciężko, czuję się nikim, dla moich znajomych jestem nikim”. Powiedzieć coś takiego jest bardzo, bardzo ciężko. W momencie, kiedy się otwieramy i decydujemy się na to, to oczekujemy, że ktoś odpowie: „ok, damy sobie z tym radę, poradzimy sobie, czego potrzebujesz” (…) To są małe rzeczy, a my nie zwracamy na nie uwagi”, podkreślił Xavier Wiśniewski.

Chłopak twierdzi, że warto wylać z siebie wszystkie frustracje w rozmowie z kimś zaufanym, kto wykaże odrobinę zrozumienia dla zaistniałych problemów.  

Jeśli potrzebna jest Ci pomoc, bądź odczuwasz smutek i strach albo masz myśli samobójcze, nie zwlekaj, tylko zadzwoń pod jeden z poniższych numerów. Infolinia jest bezpłatna i czynna 24/7. 

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia 

Czytaj także: Syn Michała Wiśniewskiego postanowił się usamodzielnić. Wyprowadził się z domu

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.