Tomasz Gollob, MT
Fot. PAP
O NIM JEST GŁOŚNO

Takiego gestu nikt się po nim nie spodziewał. Ta historia poruszyła fanów Tomasza Golloba!

Olga Figaszewska 8 czerwca 2017 06:00
Tomasz Gollob, MT
Fot. PAP

Tomasz Gollob wraca do sprawności po tragicznym wypadku. Obecnie przebywa w bydgoskim szpitalu, gdzie przechodzi intensywną rehabilitację. We wtorek opublikowano zdjęcie, na którym pozuje z wyjątkowym gościem.

Polecamy też: „Każdy dzień to dla mnie nowa nadzieja”. Tomasz Gollob w pierwszym, poruszającym wywiadzie po tragicznym wypadku

Tomasz Gollob spełnił marzenie chłopca


We wtorek doszło do wzruszającego spotkania dla obu stron. Dzieli ich wiek, łączy życiowe doświadczenie. Obaj walczą o zdrowie. Sportowiec spełnił największe marzenie 7-letniego Michała, który od dwóch lat choruje na rozległy nowotwór tkanek miękkich. Mały gość od dawna marzył o spotkaniu z mistrzem.  Michał przybył w odwiedziny z prezentem. Podarował czerwoną różę i pluszowego misia. Bardzo zależało mu na tym, by osobiście złożyć Gollobowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, chociaż sam jest w nie najlepszej kondycji.


„Marzyłem, żeby spotkać się z nim na żywo. Motocykle mi się bardzo spodobały, bo są szybkie”, powiedział chłopiec. Po spotkaniu, swojego idola określił jednym słowem: „Supergość!”.

Skąd to zamiłowanie do sportu? „Bardzo często przebywamy na oddziale onkologicznym bydgoskiego szpitala im. Jurasza. Tam z dziesiątego piętra jest wspaniały widok na stadion Polonii, gdzie swoją karierę zaczynał Gollob. Mój Michałek bardzo często widział stamtąd ćwiczących zawodników i słyszał ryk silników. To go zaintrygowało i zaciekawiło”, wyznała PAP mama chłopca, Ludmiła Jankowska.

Zarówno Michałek, jak i Tomasz Gollob, charakteryzują się ogromną wola walki. Chłopiec właśnie w mistrzu żużla widzi autorytet, który podobnie jak on, napotkał na swojej drodze pewną przeszkodę.  „Takich dwóch fighterów musiało się zobaczyć”, dodała pani Ludmiła.

Do tego radosnego wydarzenia doszło dzięki pomocy dr Rybackiego, wieloletniego przyjaciela Tomasza Golloba.


Z pewnością, obaj bohaterowie zapamiętają je na długo.

Zobacz też: Upadek kamikadze – przez całe życie Tomasz Gollob ścigał się ze śmiercią. Kim jest człowiek, który do tej pory wygrywał?

Wypadek Tomasza Golloba

Tomasz Gollob uległ tragicznemu wypadkowi pod koniec kwietnia w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie.  Niestety sportowiec stracił kontrolę nad maszyną. Lekarze stwierdzili obustronne stłuczenie płuc, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego, przemieszczenia między szóstym, a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego (na szczęście nie został on przerwany). W efekcie nastąpił paraliż kończyn dolnych.  Sportowiec przeszedł  skomplikowaną operację, a następnie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze nie pozostawiali złudzeń - Tomasz Gollob nigdy nie powróci na tor. 

Polecamy też: Tomasz Gollob wybudził się ze śpiączki! Czy kiedykolwiek stanie na własnych nogach?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.