Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez
O TYM SIĘ MÓWI!

Wzruszające wyznanie Seleny Gomez o walce z depresją: „Nigdy nie pokonam choroby. Dla mnie to jest walka, którą będę toczyła do końca życia”

Gabriela Czernecka 8 lutego 2018 21:00
Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Selena Gomez specjalnie dla Harper's Bazaar opowiedziała o walce z depresją, pracy nad nową płytą i swoich social mediach. Słowa Seleny Gomez o zmaganiu się z chorobą i leczeniu napadów leków wzruszyło internautów.

 

Polecamy: Od nastoletniej gwiazdy kina do businesswoman. Czym teraz zajmuje się Selena Gomez?

 

Selena Gomez dla Harper's Bazaar

Rok 2018 Selena Gomez zaczyna od obszernego wywiadu dla Harper's Bazaar. To prawdopodobnie pierwszy tak szczery wywiad młodej artystki, która opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych. NIedawno Gomez zakończyła dwutygodniową terapię, podczas której poddawana była leczeniu depresji i napadów lęku. Piosenkarka we wzruszającej rozmowie opowiedziała o tym, jak radziła sobie z chorobą i dlaczego nigdy nie będzie czuła się w pełni wyleczona. „Każdy, kto mnie zna wie, że zawsze będę zaczynać od mojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiele przechodziłam w związku z depresją i lękami i mówiłam o tym głośno, ale to nie jest rzecz, którą już przezwyciężyłam. Nie nadejdzie taki dzień, w którym powiem: oto ja w pięknej sukience – wygrałam! Dla mnie to jest walka, którą będę toczyła do końca życia i zgadzam się na to, bo wiem, że wybieram siebie ponad wszystko inne”, wyznała Selena Gomez.

 

Polecamy: „Miałam depresję. Zaczęłam mieć ataki paniki”. Wstrząsające wyznanie Seleny Gomez

 

Selena Gomez: depresja, stany lękowe i operacja przeszczepu nerki

 

Problemy zdrowotne Seleny Gomez trafiły na łamy tabloidów w ubiegłym roku. We wrześniu 2017 roku gwiazda poinformowała za pośrednictwem Instagrama, że przeszła przeszczep nerki. Artystka od dawna chorowała na toczeń rumieniowaty układowy i przeszczep był w jej przypadku konieczny. Badania, jakim poddali się członkowie jej rodziny wykluczyły ich jako dawców. Ostatecznie została nim jej najlepsza przyjaciółka, Francia Raisa, która jest akorką. W poruszającym wpisie Selena wyjaśniła fanom dlaczego ukrywała tę informację przez kilka miesięcy: „Tego potrzebowałam dla mojego zdrowia. Naprawdę chcę podzielić się z wami moimi przeżyciami z ostatnich miesięcy, tak jak zawsze to robiłam (...). Nie mam słów, by opisać mojej wspaniałej przyjaciółce Francii Raisie. To ona dała mi wspaniały dar i poświęciła się, oddając mi swoją nerkę. Jestem szczególnie błogosławiona. Siostro, kocham cię tak bardzo. Moja choroba jest ciągle niezrozumiana, ale zostały zrobione postępy”, napisała wówczas Selena Gomez na Instagramie. 

 

Obecnie Selena Gomez czuje się już o wiele lepiej pod względem fizycznym, ale w najnowszym wywiadzie zdradza, że teraz próbuje dojść do siebie pod względem psychicznym. Przez to, że od kilku miesięcy zmaga się z depresją i stanami lękowymi, praca nad nową płytą artystki musiała zejść na dalszy plan. Gwiazda nie ukrywa jednak, że dla niej zdrowie jest w tym momencie najważniejsze: „Chcę być pewna, że jestem zdrowa. Jeśli z tym będzie dobrze, cała reszta się poukłada. Mój album tworzy się od zawsze. Myślę, że nie czuję się na tyle pewna z tym, jak teraz wygląda moja muzyka. Jeśli będę na to potrzebowała 10 lat, zajmie to 10 lat. Nie dbam o to. Teraz chcę tylko czuć cel we wszystkim, co robię”, mówi dla Harper's Bazaar.

 

Zobacz: Selena Gomez przeszła przeszczep nerki z powodu poważnej choroby! Kto był dawcą? Gwiazda opublikowała poruszający wpis 

 

Instagram Seleny Gomez 

Instagram Seleny Gomez obserwuje obecnie ponad 130 miliony (!) użytkowników serwisu, którzy z niecierpliwością oczekują na każde zdjęcie swojej idolki i nieustannie śledzą każdy jej ruch w sieci. Czym dla niej jest ten rodzaj social mediów? „Mam bardzo złożony stosunek do Instagramu. Daje mi głos ponad tym całym hałasem, który tworzą ludzie, którzy próbują tworzyć narrację o moim życiu”. Jest jednak coś, co martwi artystkę. „Jedyne, co mnie martwi to to, jak wielką wartość social mediom nadają młodzi ludzie. To niezwykła platforma, ale na wiele sposobów daje młodym ludziom, włącznie ze mną, fałszywy obraz tego, co jest ważne”, wyznaje. Czytając wywiad Seleny Gomez dla Harper's Bazaar widać, że gwiazdka Disneya przeszła długą drogę, by świadomie zaistnieć w świecie show-biznesu, sieci, ale przede wszystkim muzyki. Selena Gomez to jedna z najpopularniejszych aktualnie wokalistek młodego pokolenia. Dobrze słyszeć, że jako idolka tak wielu młodych ludzi jest w stanie odróżnić prawdę od fikcji kreowanej w mediach społecznościowych. Miejmy nadzieję, że w jej ślady pójdzie więcej gwiazd, które będą świadomie kreować swój wizerunek w social mediach.

Fot. East News

 

Zobacz również: Gwiazdy retuszują zdjęcia, ale się do tego nie przyznają. Dzięki tym wpadkom, prawda wyszła na jaw!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.