Harry i Meghan w wywiadzie z Oprah
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah zapisze się w historii. Oto 8 najważniejszych wypowiedzi pary

Na to powinniście zwrócić uwagę

Gabriela Czernecka 8 marca 2021 17:54
Harry i Meghan w wywiadzie z Oprah
Fot. Getty Images

Nie no echa po wywiadzie księcia Harrego i księżnej megan dla Oprah Winfreym. Rodzina królewska jeszcze przed emisją zapowiadała że nie zamierza oglądać programu ponieważ tego dnia skupi się na ważniejszych problemach. Mimo to emisja rozmowy wzbudziła spore zainteresowanie na całym świecie. Co książęca para Sussex zdradziła w wywiadzie z dziennikarką? Jak wyglądało ich życie w rodzinie królewskiej? Oto osiem najważniejszych informacji.

Wywiad Oprah z Meghan i Harrym - najważniejsze informacje

Księżna Meghan i książę Harry udzielili długo wyczekiwanego wywiadu. Rozmowę poprowadziła słynna amerykańska dziennikarka Oprah Winfrey. Małżeństwo opowiedziało o tym jak wyglądało ich życie w rodzinie królewskiej, o relacjach z członkami rodziny Windsorów, o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, a także marzeniach na przyszłość. Oto najważniejsze poruszone przez nich tematy.

1. Księżna Meghan spodziewa się dziewczynki

Książęca para Sussex wyjawiła płeć drugiego dziecka. Para spodziewa się córeczki, która przyjdzie na świat latem tego roku. Radosną nowinę ogłosił sam książę Harry i zapowiedział, że wraz z żoną nie planują mieć więcej dzieci. Kiedy Ophrah Winfrey zapytała go o jego pierwszą reakcję, gdy dowiedział się, że będzie miał dziewczynkę książę Harry odpowiedział: „To po prostu niesamowite, jestem ogromnie wdzięczny. Żeby mieć chłopca, a później dziewczynkę, czego chcieć więcej? Teraz mamy naszą rodzinę, jest nas czworo i nasze dwa psy. Jest wspaniale”, powiedział Harry.

2. Meghan Markle miała myśli samobójcze

Księżna w wywiadzie Oprah przyznała, że przez długi czas odgradzano ją od świata. Nie pozwalano wychodzić z domu z przyjaciółmi, bo była „zbyt popularna” i prasa za bardzo się nią interesowała. Meghan wyjawiła, że zdarzyło się, że przez miesiąc nie wychodziła z domu: „Życie w rodzinie królewskiej było dla mnie przede wszystkim bardzo samotne i izolujące od świata. Miałam niewiele wolności. To wyglądało tak: byłam wszędzie, ale tak naprawdę nigdzie mnie nie było. Czy ktoś rozmawiał ze mną  o tym, jakie to uczucie? W tamtej chwili nie mogłam czuć się bardziej samotna…”, wyjawiła. Meghan zaczęła mieć myśli samobójcze. „Po prostu nie widziałam innego rozwiązania. Siadałam w nocy, nie rozumiejąc, jak to wszystko się dzieje. Moja mama i przyjaciele dzwonili do mnie z płaczem, mówiąc: „Meg, oni cię nie zapewniają podstawowej ochrony”, wyznała ze łzami w oczach.

„Byłam bardzo zawstydzona, że powiedziałam to w tamtym czasie i wstydziłam się do tego przyznać zwłaszcza Harry'emu. Wiem, ile on wycierpiał. Ale wiedziałam, że jeśli tego nie powiem, to zrobię TO. Po prostu nie chciałam już dłużej żyć. To była bardzo wyraźna, prawdziwa i niezwykle przerażająca ciągła myśl. Pamiętam, jak mnie przytulił”, powiedziała ze łzami w oczach. „Powiedziałam, że muszę gdzieś się zgłosić, aby uzyskać pomoc. Powiedzieli mi, że nie mogę. Opisujesz, że jesteś uwięziona i nie możesz uzyskać pomocy, mimo że jesteś na skraju samobójstwa - to właśnie usłyszałam. Taka jest prawda. Dzielę się tym, bo jest tak wielu ludzi, którzy boją się zgłosić, że potrzebują pomocy i wiem, jak trudno jest to powiedzieć”, wyjawiła.

Meghan u Oprah
Fot. Getty Images

3. Meghan o rasizmie w rodzinie królewskiej

Księżna Meghan ujawniła, że przed narodzinami jej syna w rodzinie królewskiej toczyły się rozmowy na temat koloru skóry jej dziecka. „Były obawy i rozmowy o tym, jak ciemny może być jego kolor skóry, gdy się urodzi”, wyznała w rozmowie z Oprah. Meghan przyznała, że odbyto za to z Harrym kilka niezręcznych spotkań, na których omawiano możliwą karnację dziecka: „Było kilka obaw i dyskusji na temat,  jak ciemna może być skóra Archiego, kiedy już pojawi się na świecie. To było dla nich bardzo niewygodne”,  przyznała. Chwilę później, gdy do udzielającej wywiadu Meghan dołączył Harry, potwierdził, że padł taki temat rozmowy, ale było to tylko jedno spotkanie. Mimo to książę nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na ten temat: „Tą rozmową nie podzielę się nigdy. Pamiętam, że to było dla mnie niezręczne. Byłem zszokowany. Nawet teraz nie czuję się komfortowo, by się tym podzielić”, mówił Oprah Winfrey książę Sussex, który miał usłyszeć pytanie „Jak będą wyglądać twoje dzieci?".

Harry i Meghan u Oprah
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

4. Sekretny ślub Meghan i Harry'ego

19 maja 2018 roku oczy całego świata były zwrócone na Wielką Brytanię, gdzie w katedrze w Windsorze książę Harry i Meghan Markle  przyrzekali sobie miłość. I choć faktycznie zakochani złożyli sobie słowa przysięgi małżeńskiej przed wszystkimi kamerami, to było to jedynie show dla widzów, bowiem prawdziwy ślub odbył się dużo wcześniej. „Pobraliśmy się na trzy dni przed tym ślubem. Nikt tego nie wie. Zadzwoniliśmy do arcybiskupa i powiedzieliśmy: „Zobacz, to będzie spektakl dla świata, a my chcemy naszego związku tylko między nami”. Przysięgi złożyliśmy na naszym podwórku w obecności arcybiskupa Canterbury”, opowiedziała Meghan w rozmowie z Oprah Winfrey. „Tylko nasza trójka!”, dodał uśmiechnięty książę Harry.

5. Meghan Markle o królowej Elżbiecie II

Te słowa dla wielu były sporym zaskoczeniem. O ile na temat całej rodziny królewskiej Meghan nie wypowiadała się zbyt pochlebnie, o tyle królową opisała w samych supurlatywach: „Królowa zawsze odnosiła się do mnie wspaniale (...). Kiedyś w samochodzie, między poszczególnymi spotkaniami, nakryła nasze kolana kocem, żebyśmy mogły się ogrzać. Przypomniało mi to moją babcię, która zawsze była bardzo ciepła i serdeczna. Istnieje rodzina oraz istnieją ludzie, którzy pełnią różne funkcje. To bardzo ważne, by móc to rozdzielać”, wyznała Meghan.

Harry i Meghan u Oprah
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

6. Książę Harry o trudnej relacji z ojcem

W wywiadzie u Oprah Harry wyznał,  że odejście z rodu Windsorów było dla niego bardzo trudne, ale na szczęście mógł liczyć na wsparcie ukochanej żony. Jego zdaniem odejście było najlepszą opcją, by uchronić  Meghan przed tym, by nie podzieliła losu Diany: Książę opowiedział także o tym, jak wyglądają dziś jego relacje z księciem Karolem. „Gdy byliśmy w Kanadzie, odbyłem trzy rozmowy ze swoją babcią i dwie ze swoim ojcem... jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony”, powiedział książę Harry.

Niestety konsekwencje odejścia z rodziny królewskiej książę odczuwa do dziś, bowiem znacząco wpłynęły na jego kontakt z ojcem. Książę Harry mówi jednak wprost, że nie widział wówczas innego rozwiązania: „Musiałem to zrobić dla dobra własnej rodziny. To nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Smutne jest to, że to zaszło tak daleko, ale musiałem to zrobić dla zdrowia psychicznego mojej żony, Archiego i mojego, bo widziałem, dokąd to wszystko zmierza”, wyznał. Zapytany oto, czy ojciec już dzisiaj odbiera jego telefony, wyznał wprost: „Tak, odbiera. Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Czuję się zawiedziony, ponieważ wiem, że przechodził przez coś podobnego (...). Zawsze będę go kochał, au zdrowienie naszej relacji jest moim priorytetem”, dodał.

Meghan Markle, Książę Harry, Oprah Winfrey
Fot. Harpo Productions/Joe Pugliese via Getty Images

7. Księżna Kate doprowadziła Meghan do łez

W rozmowie z Oprah Winfrey księżna Meghan zdecydowała się skomentować relacje ze szwagierką. Według brytyjskich mediów, do pierwszego konfliktu między Kate i Meghan doszło podczas przygotowań do ślubu księżnej Sussex. Panie miały pokłócić się o sukienki dziewczynek, które niosły kwiaty. Jak podawała brytyjska prasa, kłótnia skończyła się płaczem księżnej Kate. Tymczasem Meghan ujawnia inną wersję wydarzeń: „Było zupełnie odwrotnie”, zaczyna swoją opowieść.„To był ciężki tydzień przed ślubem. Kilka dni przed uroczystością Kate była zdenerwowana. Chodziło o kreacje dla dziewczynek, które miały nieść kwiaty i...To ja wtedy płakałam”, wyznała Meghan Markle. „Po tym Kate przeprosiła i przysłała mi kwiaty. To nie byłoby fair, żebym teraz o tym opowiadała, Kate przeprosiła, a  jej wybaczyłam”, wyznała księżna Sussex.

8. Książę Harry o księciu Williamie

Książę Harry w wywiadzie dla Oprah Winfrey zdradził, jakie stosunki łączą go z bratem Williamem. „Bardzo kocham Williama. Przeszliśmy razem piekło i mamy wspólne doświadczenia, ale teraz jesteśmy na różnych ścieżkach”, wyznał, po czym dodał: „W tej chwili nasze relacje to przestrzeń. Miejmy nadzieję, że czas wszystko wyleczy”. O samej instytucji monarchii powiedział: „To część roli, jakiej się oczekuje, bez względu na to, kim jesteś w rodzinie, bez względu na to, co się dzieje w twoim życiu osobistym, bez względu na to, co się właśnie wydarzyło. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?