Wojciech Medyński sesja 11.10.2003
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum
O NIM JEST GŁOŚNO

Wystąpił w teledysku Łez, cieszył się popularnością, a później zniknął. Co dziś robi Wojciech Medyński?

„Wierzę, że człowiek, który czegoś bardzo pragnie, jest w stanie zrealizować swoje marzenia”

Olga Figaszewska 27 listopada 2022 13:05
Wojciech Medyński sesja 11.10.2003
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Popularność i sympatię widzów zyskał występując w hitowych produkcjach. W 2003 roku pojawił się w teledysku zespołu Łzy do piosenki Oczy szeroko zamknięte. Później jednak Wojciech Medyński nie pojawiał się tak często na czerwonym dywanie... Jak dziś wygląda jego życie? „Wierzę, że człowiek, który czegoś bardzo pragnie i uparcie dąży do celu, jest w stanie zrealizować swoje marzenia”, wyznał w jednym z wywiadów.

Kariera Wojciecha Medyńskiego

Aktor przyszedł na świat 18 lipca 1976 roku. Wychowywał się w rodzinnym Kożuchowie wraz z dwójką rodzeństwa – bratem Mariuszem i siostrą Małgorzatą. Już jako mały chłopiec wykazywał zdolności artystyczne. Przez kilka lat rozwijał swoje umiejętności taneczno-wokalne w Placówce Wychowania Pozaszkolnego Zespole Folklorystycznym „Lubuskie Słoneczko”. Tam zrozumiał, że chciałby spełniać się na scenie i zdobywał pierwsze doświadczenia.

Po ukończeniu liceum udał się na studia aktorskie. W 2000 roku ukończył łódzką filmówkę, ale debiutował już dwa lata wcześniej w spektaklu Antoniego Czechowa Wesele w Teatrze im. Stefana Jaracza i na jego deskach pojawiał się przez kolejnych pięć lat. Wojciech Medyński zachwycał w kolejnych sztukach. Aktor był również związany z Teatrem Komedia, Scena Prezentacje, Teatrem Syrena, Capitol w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi.  Z kolei na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w roli Zbyszka w „6 dni strusia” Jarosława Żamojdy.

Czytaj też: Mąż Sławy Przybylskiej nie żyje. Jan Krzyżanowski był z wokalistką ponad 50 lat

Co robi i jak wygląda dziś Wojciech Medyński?
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Wojciech Medyński, Łódź, 29.11.2002

Wojciech Medynski, Łódź, 2003
Fot. Marek Szymanski / Forum

Wojciech Medyński, Łódź, 2003

Wojciech Medyński o marzeniach i pasji

Czy spełniły się jego marzenia? „Zgrzeszyłbym, gdybym narzekał. Pochodzę z małego miasteczka i tak naprawdę moje chłopięce marzenia o aktorstwie wszystkim wydawały się nierzeczywiste. Nikt nie wierzył, że dostanę się do szkoły teatralnej, że będę aktorem. Marzyłem... I postanowiłem zrobić wszystko, by te marzenia urzeczywistnić. Nie chciałem wyrzucać sobie po latach, że straciłem jakąś szansę tylko dlatego, że stchórzyłem”, mówił w wywiadzie dla Echodnia.eu.

Kiedyś zastanawiał się, co robiłby w życiu, gdyby nie aktorstwo. Padło na dwie opcje – architekturę wnętrz i behawiorystykę zwierząt. „Ale jak już raz posmakowało się aktorstwa, to trudno znaleźć coś zastępczego. Ta profesja to najlepszy narkotyk i ciężko się od niego uwolnić”, zwierzał się w EksMagazynie w 2014 roku.

Fani mogą go kojarzyć przede wszystkim z seriali: Lokatorzy, Kasia i Tomek, Sąsiedzi, Niani, Bulionerzy, Samo życie, Psie serce, M jak miłość, Klan, Kryminalni, Na dobre i na złe, Na Wspólnej. W ostatnich latach Wojciech Medyński pojawiał się w produkcjach – Policjanci i policjantki  czy Łowcy cieni, a także w spektaklach Winda do Nieba, czyli czworo po czterdziestce, Czarno to widzę, czyli wymieszani posortowani, Single po japońsku czy Przychodzi baba do lekarza.

Zobacz także: Edyta Bartosiewicz pierwszy raz o trudnej relacji z mamą. Mówi o ochronie bliskiej sobie osoby

Co robi i jak wygląda dziś Wojciech Medyński?
Fot. Krzysztof Kuczyk/FORUM

Wojciech Medyński, 2008 rok

Izabela Janachowska, Wojciech Medyński, Taniec z gwiazdami, 2009 rok
Fot. Kurnikowski/akpa

Izabela Janachowska, Wojciech Medyński, Taniec z gwiazdami, 2009 rok

Wojciech Medyński podkreślał w wywiadach, że nie myśli o karierze, ale o tym, by wykonywać swój zawód najlepiej, jak tylko potrafi. Zależy mu na rozwoju i pasji. „Biorę życie takim, jakie jest. Czasem dostaję w plecy, a czasem spotykają mnie miłe niespodzianki - różnie bywa. Robię swoje, idę do przodu krok po kroku”, dodawał w 2008 roku.

Aktor ma na swoim koncie angaże w teledyskach. Artysta współpracował z Kasią Cerekwicką, Magdą Steczkowską, Lidią Kopanią, zespołem Bajm czy Kasą. Trudno przejść obojętnie obok pamiętnego klipu zespołu Łzy – „Oczy szeroko zamknięte”, w którym wcielał się w kreację modela.

Chociaż jest utalentowany, dobrze śpiewa i wspaniale wygląda, to wydaje się, że rzadko pojawia się na ekranie. Już na pierwszym roku studiów przekonał się, że z powodu wyglądu, można nie być szczególnie lubianym. „W Polsce istnieje niestety przekonanie, że jak ktoś dobrze wygląda, to nic więcej nie ma do zaoferowania.[…] To bardzo krzywdzący stereotyp! Przyznam, że trochę cierpię z tego powodu.[…] Ciągle pracuję, by poszerzać wachlarz moich umiejętności i wiem, że wszędzie na świecie atuty, jakimi dysponuję, są bardzo mile widziane”, mówił w 2008 roku.

Czytaj też: Miłosz Bachonko wygrał 14. edycję „Mam Talent!”. Kim jest 12-letni akordeonista?

Od 2010 roku Wojciech Medyński współtworzy aktorską grupę Ab Ovo Teatr Improv. W projekcie chodzi o improwizację. Podczas wydarzenia artyści nie posiadają scenariusza, a o tym, jak wygląda spektakl decyduje publiczność. Ta forma pozwala Wojciechowi Medyńskiemu zaprezentować wachlarz swoich umiejętności. Wiadomo, że ma poczucie humoru i refleks!  „Improv nauczyło mnie koncentrowania się na aktualnej sytuacji , szczególnie gdy coś idzie nie po mojej myśli, na znalezieniu rozwiązania zamiast tracenia energii na wściekłość, że znów poszło coś nie tak. […] Dlatego idealnym sposobem na życie jest mieć cel, do którego dążymy, ale nie przywiązywać się do jednej jedynej drogi, która ma nas do tego celu doprowadzić. Improv to dziś moja filozofia życia. Polecam każdemu!”, mówił w rozmowie z https://businessandprestige.pl/.

Trzeba podkreślić, że aktor pojawiał się również w popularnych programach Jak oni śpiewają i Taniec z gwiazdami. W tanecznym show w parze z Izabelą Janachowską zajął siódme miejsce.

Czytaj również: Iza Kuna i Marek Modzelewski poznali się w pracy. Od prawie 20 lat są idealną parą. Jaki jest sekret udanego związku?

Wojciech Medyński: życie prywatne

W życiu prywatnym kieruje się kilkoma wartościami: szczerością, lojalnością i kreatywnością. „Mam świadomość, że świat się zmienia, widzę to i staram się nadążać za nim, ale nie chcę rezygnować ze swoich wartości i pędzić za pokemonem. Czym się kieruję w życiu? Intuicją i byciem w zgodzie z sobą, bo wtedy nieważne co osiągnę, ale na pewno nigdy nie przegram”, opowiadał w businessandprestige.pl Katarzynie Pihan.

Aktor nie mówi wiele na temat swojego życia prywatnego. A fragmentami  codzienności dzieli się z  fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.  

Źródło: Wikipedia, Echodnia.eu, Eksmagazyn.plCzarnotowidze.combusinessandprestige.pl

Wojciech Medyński, Premiera filmu
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Wojciech Medyński, Premiera filmu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", 2021

Wojciech Medyński, premiera spektaklu
Fot. TRICOLORS/East News

Wojciech Medyński, premiera spektaklu "Jaskółeczka", 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?