Dramat trwał kilka lat!

Monika Katarzyna Krupska 21 października 2018 10:56

Sara Meucci miała 12 lat, gdy po raz pierwszy wyrwała swoje rzęsy! Nie mogła wytrzymać napięcia, które towarzyszyło jej od dłuższego czasu. Manię szybko zauważyli rodzice, którzy zaprowadzili dziewczynę do lekarzy. Okazało się, że Sara cierpi na trichotillomanię, czyli zaburzenie psychiczne, które objawia się niepohamowanym wyrywaniem włosów, brwi i rzęs. Swoją wstrząsającą historię dziewczyna opowiedziała Mail Online.

Dramat Sary Meucci

Wyrywanie włosów sprawiało Sarze ulgę i wprawiało ją w błogi nastrój. Meucci w ciągu kilku lat pozbawiła się jednak wszystkich włosów na głowie. Choć jej rodzice od razu zareagowali na obsesję wyrywania włosów, to Włoszka nie mogła przestać tego robić. Pokonanie choroby zajęło jej pięć lat, ale włosy nie odrosły.

Dziś Sara ma 28-lat i mieszka we Florencji. Prowadzi konto na Instagramie, gdzie pokazuje się taka jaka jest. Włoszka przez pewien czas nie mogła zaakceptować swojego wyglądu i maskowała dolegliwość perukami i kosmetykami do makijażu. Gdy pewnego razu sztuczna rzęsa nie chciała przykleić się do powieki, powiedziała: „dość” i przestała się ukrywać. 

Meucci wie, że trichotillomania nie jest niczyją winą i stara się uświadomić to innym ludziom. Wsparcie można znaleźć na jej Instagramie, 28-latka jest bardzo aktywna w sieci. Sara podkreśla, że wygląd nie jest najważniejszy, a liczy się wnętrze. I my się z tym zgadzamy!  

1/5
chora modelka
Copyright @instagram@miss_swirl
1/5

Sara Meucci cierpi na trichotillomanię, czyli zaburzenie psychiczne, które objawia się niepohamowanym wyrywaniem włosów, brwi i rzęs.

2/5
chora modelka
Copyright @instagram@miss_swirl
2/5

Po raz pierwszy rzęsy Sara wyrwała już w wieku 12 lat

3/5
chora modelka
Copyright @instagram@miss_swirl
3/5

Włoszka wyznała, że wyrywanie włosów relaksowało ją 

4/5
chora modelka
Copyright @instagram@miss_swirl
4/5

28-latka z ciężką chorobą zmagała się przez 5 lat. Dziś włosy nie chcą jej rosnąć, jednak Sara po wielu latach nauczyła się z tym żyć 

5/5
chora modelka
Copyright @instagram@miss_swirl
5/5

Dziś na Instagramie publikuje zdjęcia, gdzie dodaje innym dziewczynom otuchy 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.